ERIK TRUFFAZ QUARTET NA ETHNO JAZZ FESTIVAL - LIONSTAGE
 

ERIK TRUFFAZ QUARTET NA ETHNO JAZZ FESTIVAL

17 PAŹDZIERNIKA 2015


Koncert Erik Truffaz Quartet będzie częścią prestiżowego Ethno Jazz Festivalu, odbywającego się od 9 lat we Wrocławiu. Zespół wystąpi już 17 października w klubie muzycznym Stary Klasztor. 

Eric Truffaz urodził się w 1960 roku w Szwajcarii. Naukę gry rozpoczął, gdy miał zaledwie 6 lat, a od 8. roku życia zaczął publiczne występy. Gra na trąbce, ale studiował również grę na fortepianie. Od początku artystycznej działalności wykazywał rozległe zainteresowania muzyczne. Obejmowały one swym zasięgiem różnorodne klimaty – od muzyki tanecznej, aż po połączenie funky i jazzu.

Ta różnorodność staje się znakiem firmowym Truffaza. Z czasem do początkowych muzycznych fascynacji doszły nowe i teraz muzyka kierowanej przez niego grupy stanowi ciekawą kombinację jazzu, rocka, rapu i drum'n'bassu, a nawet popu. Artyści odważnie, ale udanie eksperymentują i bawią się konwencją.

W muzyce Erik Truffaz Quartet można wyróżnić trzy charakterystyczne elementy – kolektyw, dźwięk i dynamikę grupy. W tym zgranym kolektywie muzycy mają jednak przestrzeń do swobodnej improwizacji. Zespół odważnie sięga po różne środki wyrazu. Zapraszając do współpracy tak „nie jazzowych” artystów jak raperzy (Nya i Pierre Audeta), dodaje swoim utworom wielkomiejskiego kolorytu. Zabieg ten „oswaja” jazz w środowiskach, w których do tej pory muzyka ta była mało obecna.

Wydany w roku 2010 album „The Dawn” przynosi słuchaczom kolejne zaskoczenia – muzycy w niespiesznym rytmie, przeciągając dźwięki zdają się kontemplować ciszę. Do tego między kompozycjami własnymi umieścili cover Boba Dylana (gościnnie Sophie Hunger), a w innym miejscu słychać banjo. Muzycy znowu pokazali, że są gotowi na nowe przygody i wyzwania a Eric Truffaz jawi się tu jako muzyczna osobowość od nowa wytyczająca granice i tworząca standardy.

Dyskografia zespołu obejmuje 17 płyt. Utrwalona na nich muzyka pokazuje, jak zmieniały się muzyczne zainteresowania grupy. Największy rozgłos przyniósł Eric Truffaz Quartet album „Out of a Dream”, wydany w 1997 roku.

Było to wydarzenie muzyczne tak wysokiej rangi, że album zdecydowała się wydać legendarna wytwórnia płytowa Blue Note. Była to pierwsza w historii płyta francuskiego zespołu, wydana przez to wydawnictwo. Sam album powstał dzięki inspiracji Habiba Anchoura. Wspólna praca zaowocowała właśnie „Out of a Dream” i od tego albumu zaczął się triumfalny pochód Eric Truffaz4tet przez sceny i estrady koncertowe świata.

Erik Truffaz Quartet wystąpi w składzie:

• Erik Truffaz : trumpet,
• Marcello Giuliani : bass,
• Arthur Hnatek : drums,
• Benoît Corboz : keyboards.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 17 października 2015
Godzina: 20.00
Adres: Sala Gotycka
ul. Purkyniego 1 - Wrocław

 
ERIK TRUFFAZ QUARTET NA ETHNO JAZZ FESTIVAL
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej