FISMOLL W RAMACH CYKLU CITY SOUNDS - LIONSTAGE
 

FISMOLL W RAMACH CYKLU CITY SOUNDS

29 PAŹDZIERNIKA 2013


Jeden z najbardziej zaskakujących debiutów muzycznych tego roku zagra wyjątkowy koncert na scenie City Sounds. Koncert będzie pierwszym we Wrocławiu występem promującym debiutancką płytę Fismolla zatytułowaną „At Glade”. Fismoll to uzdolniony 19-latek, znakomity singer/songwriter, aranżer i student klasy gitary klasycznej słynnej Szkoły Talentów w Poznaniu. 

Debiutancka płyta Fismolla "At Glade" ukazała się w czerwcu 2013 i z miejsca została entuzjastycznie przyjęta zarówno przez środowisko muzyczne, jak i słuchaczy, a samego Fismolla okrzyknięto najciekawszym niezależnym debiutem na polskiej scenie songwriterskiej.

Mimo młodego wieku, jego możliwości jako kompozytora, aranżera, wokalisty i gitarzysty są niezwykłe. Fani i dziennikarze bez wahania wymieniają go już teraz w jednym rzędzie z artystami takimi, jak Bon Iver, Sigur Ros, Ben Howard czy Arvo Pärt i Olafur Arnalds.

Pierwszy singiel Fismolla pt. "Let's Play Birds" natychmiast po usłyszeniu przez Marka Niedźwieckiego został Piosenką Dnia w radiowej Trójce, która objęła płytę prestiżowym patronatem. Teledysk do pierwszego singla w krótkim czasie obejrzało ponad 200 000 fanów zostawiając entuzjastyczne komentarze.

Zachwyceni młodym artystą dziennikarze i muzycy tacy, jak Katarzyna Nosowska, Czesław Mozil, Marek Niedźwiecki, Piotr Bartyś czy Artur Orzech, podobnie jak słuchacze określają jego muzykę i talent jako zjawiskowe.

W muzyce Fismoll stawia na czystą harmonię i prostotę, bo jak mówi: „dźwięki nie są od tego by przeszkadzały, są od tego by za nimi tęsknić”. To właśnie tym podejściem, sceniczną skromnością i zestawem doskonałych kompozycji zamieszczonych na płytowym debiucie udało się Fismollowi wzbudzić zainteresowanie fanów muzyki niezależnej w przeciągu zaledwie kilku miesięcy. Potwierdzeniem tego było niezwykle entuzjastyczne przyjęcie artysty na tegorocznych edycjach letnich festiwali.

Czas najwyższy na pierwszy klubowy koncert Fismolla we Wrocławiu. Zapraszamy do klubu Firlej przy ul. Grabiszyńskiej 56 we wtorek, 29 października 2013r. Artysta zagra na scenie City Sounds w pełnym koncertowym składzie, a klimat koncertu dodatkowo zbudują wizualizacje przygotowane przez Kolektyw Woom.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 29 października 2013
Godzina: 20:00
Adres: Klub Firlej
ul. Grabiszyńska 56 - Wrocław

 
FISMOLL W RAMACH CYKLU CITY SOUNDS
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej