FISMOLL W ŚWIDNICKIM OŚRODKU KULTURY - LIONSTAGE
 

FISMOLL W ŚWIDNICKIM OŚRODKU KULTURY

10 LISTOPADA 2014


Artysta zjawiskowy, absolutnie fenomenalny, na światowym poziomie. Oczywiście Fismoll. 10 listopada usłyszymy tego muzyka w Sali Teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. 

Jego twórczość porównuje się do dokonań Ólafura Arnaldsa oraz zespołów Bon Iver i Sigur Rós. Fismoll, a właściwie Arkadiusz Glensk, to człowiek będący najlepszym przykładem na to, że młodzi, idący niepopularną ścieżką artyści potrafią zrobić na muzycznej scenie sporo pozytywnego zamieszania. Muzyka akustyczna i liryczna, a właśnie taką tworzy Fismoll, nie należą do najchętniej wybieranych przez Polaków, a mimo to temu dwudziestoletniemu artyście udało się zdobyć to, co wielu wykonawców popularnych gatunków może mieć jedynie w sferze marzeń.

Niedawno minął rok od momentu ukazania się „At Glade” - debiutanckiego krążka Fismolla. Płyta, mająca być intymną opowieścią o świecie widzianym oczami młodego artysty, odbiła się szerokim echem. Promujący ją singiel „Let’s Play Birds” odniósł sukces na Liście Przebojów Trójki oraz Liście Przebojów Radia Merkury. Baśniowe kompozycje przyniosły artyście nominacje do Brand New Awards 2013 (m.in. w kategoriach utwór roku i płyta roku) oraz do Fryderyka (w kategorii “Debiut roku”).

Artysta występuje z zespołem, w skład którego wchodzą: Kacper Budziszewski (gitara akustyczna, gitara elektryczna), Joanna Glensk (wiolonczela, wokal), Kristine Harutyunyan (skrzypce), Robert Amirian (gitara basowa, wokal) oraz Jakub Szydło (perkusja).

10 listopada świdnicka publiczność będzie miała okazję po raz pierwszy wysłuchać utworów z „At Glade” oraz materiału z nadchodzącej płyty. To będzie niesamowite muzyczne spotkanie.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 10 listopada 2014
Godzina: 20.00
Adres: Świdnicki Ośrodek Kultury
Sala Teatralna, Rynek 43 - Świdnica