FISZ EMADE TWORZYWO W ZAKLĘTYCH REWIRACH - LIONSTAGE
 

FISZ EMADE TWORZYWO W ZAKLĘTYCH REWIRACH

22 LISTOPADA 2018


wROCKfest.pl zaprasza do klubu Zaklęte Rewiry na koncert Fisz Emade Tworzywo. Ta grupa muzyczna to jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym.
Od 2001 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub okołohiphopowo-eklektycznej. 

Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hip hopie miękkie brzmienia i teksty nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu, do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starając się jednak by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik - wysoka jakość i zaangażowanie.

W wersji koncertowej występują jako FISZ EMADE TWORZYWO w mocno poszerzonym składzie wsparci znakomitymi muzykami. Ich płyta „Mamut”, wydana w 2014 roku, to jedno z największych dokonań zespołu. Uznana przez wielu dziennikarzy muzycznych za płytę roku, uzyskała status Platynowej Płyty, została również laureatem Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku Elektronika/ Indie/Alternatywa. 9 marca ukazała się kompilacja nagrań zespołu podsumowująca działalność Fisz Emade w latach 2000- 2011.

To czas kiedy płyty Tworzywa zdominowane były przez rap, narracyjne utwory, nie tak melodyjne i rozśpiewane jak późniejszy okres twórczości. Pełne dystansu i poczucia humoru ale i refleksyjne teksty, to często długie monologi, narracyjne formy doskonale oddające klimat muzyczny lat 90, kiedy to hiphop był gatunkiem dla braci wręcz rewolucyjnym.

„Chociaż trudno mi określić dzisiaj gatunek muzyki, którą dzisiaj tworzymy, to nie ma wątpliwości, że nie brzmiała by tak a być może w ogóle nie było by nas na scenie muzycznej gdyby nie hiphop lat 90-tych i muzyka takich grup jak Tribe Called Quest i BEASTIE BOYS” mówi Fisz.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 22 listopada 2018
Godzina: 20.00
Adres: Zaklęte Rewiry
ul. Krakowska 100 - Wrocław

 
FISZ EMADE TWORZYWO W ZAKLĘTYCH REWIRACH
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej