GHETTO PRIEST FEAT. POSITIVE THURSDAYS IN DUB - LIONSTAGE
 

GHETTO PRIEST FEAT. POSITIVE THURSDAYS IN DUB

25 LIPCA 2014Jeden z najbardziej efektownych wokalistów na brytyjskiej scenie reggae, wieloletni współpracownik mistrza dubu Adriana Sheroowoda oraz Asian Dub Foundation - Ghetto Priest wystąpi na festiwalu Reggae Nad Wartą w Gorzowie Wielkopolskim! 

Jeden z najbardziej efektownych wokalistów na brytyjskiej scenie reggae, wieloletni współpracownik mistrza dubu Adriana Sheroowoda oraz Asian Dub Foundation - Ghetto Priest wystąpi na festiwalu Reggae Nad Wartą w Gorzowie Wlkp. Znany ze swoich energetycznych występów wokalista będzie gwiazdą drugiego dnia festiwalu i zaprezentuje m.in. materiał ze swojego nadchodzącego albumu. Na scenie towarzyszyć mu będzie wrocławska ekipa Positive Thursdays in DUB.

Ghetto Priest to jeden z najbardziej efektownych i kreatywnych wykonawców jaki pojawił się na brytyjskiej scenie reggae w ciągu ostatnich dwóch dekad. Zaczynał już w pierwszej połowie lat 80tych na lokalnych imprezach sound systemowych gdzie szlifował swoje umiejętności wokalne i sceniczne. Ale dopiero rok 2004 przyniósł jego debiutancki album, który został wyprodukowany przez samego Adriana Sherwooda. "Vulture Culture" zyskał z miejsca ogromne zainteresowanie nie tylko fanów reggae, ale także innych producentów i artystów, którzy bardzo chętnie zapraszali Ghetto Priesta do wspólnego nagrywania czy koncertowania. Nie inaczej było z fenomenalną grupą Asian Dub Foundation, z którą nagrał hitowy album "Tank" w 2005 roku. W tamtym okresie Ghetto Priest występował jako jeden z frontmanów grupy, przemierzając świat urzekając publiczność swoim potężnym wokalem i mistycznymi wręcz występami scenicznymi.

Jego głos można również usłyszeć m.in. na albumie grupy Juno Reactor "God & Monsters", z którą to intensywnie koncertował po świecie od 2008 roku. Obecnie Ghetto Priest pracuje nad swoim najnowszym albumem "Sacred Ground", za produkcję którego jest odpowiedzialny ponownie Adrian Sherwood, a muzycznie wspomaga go legendarna grupa Dub Syndicate. Ponadto po kilku latach przerwy wrócił do koncertowego składu grupy Asian Dub Foundation.

Ghetto Priest posiada niepowtarzalną energię i emocje sceniczne, które są unikatowe na skalę artystów obecnego pokolenia. W swojej karierze balansuje na granicach stylów, odważnie mieszając czasami bardzo odległe gatunki, ale przy tym wszystkim zachowując szacunek do muzyki korzeni, a jego styl śpiewu zdecydowanie podtrzymuje jego jamajskie dziedzictwo.

Positive Thursdays in DUB to projekt muzyczny, który powstał pod koniec 2011 roku z audycji Pozytywne Czwartki - nadawanej w Akademickim Radiu LUZ we Wrocławiu. Obecnie tworzony jest przez dziennikarza muzycznego i DJ'a Rafała Konerta, trębacza Sebastiana Pacheckiego oraz puzonistę Tomka Kasiukiewicza. Głównym założeniem jest przede wszystkim pokazanie spektrum muzyki reggae i dub, które ekipa Positive Thursdays in DUB przedstawia w bardzo unikalny sposób.

Ich występy to swoista lekcja historii jamajskiej muzyki. Podczas setów grupy usłyszeć można zarówno utwory ze złotej ery reggae jak również nowe produkcje dubowych wyjadaczy, a wszystko to przy akompaniamencie żywych instrumentów w postaci trąbki i puzonu, które w połączeniu ze specjalnie wyselekcjonowanymi samplami idealnie wypełniają dubowe przestrzenie. Całość dodatkowo spięta jest starannie przygotowanymi wizualizacjami, które są dopełnieniem ich występów.

Wspólnie na swoim koncie mają szereg zagranych i zorganizowanych imprez takich jak: Thursday Bass Addicts, Island Bass Addicts, True Bass Addicts, 71Hz Unity suport legendarnej brytyjskiej grupy reggae - Steel Pulse (2013), suport holenderskiego producenta reggae/dub Twilight Circus (2012) czy polskiego producenta drum'n'bass Hatti Vatti (2014). Koncertowali również poza granicami kraju pojawiając się w Szkocji w ramach Wee Dub Festival 2014 oraz Bułgarii na Student Camp 2013. Zagrali również dubową sesję w Radio RAM (Wrocław) jako pierwszy skład tego typu. Sesja transmitowana była na żywo, wprost ze studia słuchowiskowego.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 25 lipca 2014
Adres: AMFITEATR MIEJSKI
GORZÓW WIELKOPOLSKI

 
GHETTO PRIEST FEAT. POSITIVE THURSDAYS IN DUB
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej