GITAROWY REKORD GUINNESSA 2014 - LIONSTAGE
 

GITAROWY REKORD GUINNESSA 2014

1 MAJA 2014

Jak co roku Wrocław zamieni się w gitarową stolicę, żeby dzięki tysiącom gitarzystów pobić kolejny Rekord Guinnessa! 1 maja na Wyspie Słodowej we Wrocławiu wystąpią m.in. Eric Burdon z zespołem The Animals, legenda brytyjskiego rocka – zespół Uriah Heep oraz polska Luxtorpeda. 

W tym roku odbędzie się już 12. edycja Gitarowego Rekordu Guinnessa w ramach Thanks Jimi Festival. Kultowa impreza co roku gromadzi na wrocławskim Rynku gitarzystów z całej Polski i Europy, którzy podejmują próbę bicia Rekordu Guinnessa we wspólnym graniu utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. W tym roku uczestnicy będą próbowali pobić swój rekord z 2012 roku – wówczas zagrało jednocześnie 7273 gitarzystów. Po wspólnym gitarowym graniu można wziąć udział w koncertach światowych legend rocka, które odbędą się na Wyspie Słodowej.

Niemal trzy miesiące przed rozpoczęciem Thanks Jimi Festival ruszyła sprzedaż biletów na koncert gwiazd. W tym roku na wrocławskiej imprezie wystąpi m.in. Eric Burdon&The Animals, znani na całym świecie z kultowej piosenki „Dom Wschodzącego Słońca”, a także legenda hard rocka grupa Uriah Heep. Do grona artystów, którzy wspomogą dwunastą edycję Gitarowego Rekordu Guinnessa dołączył także polski zespół Luxtorpeda. Grupę założył w 2010 roku wokalista i gitarzysta – Robert „Litza” Friedrich, znany z takich formacji jak Acid Drinkers, Arka Noego czy Kazik na Żywo. Zespół dał się poznać szerszej publiczności w 2011 roku na festiwalu w Jarocinie oraz podczas Przystanku Woodstock. Grupa wyróżniana była wielokrotnie w wielu kategoriach, a ich kawałek „Autystyczny” nie schodził z pierwszych miejsc list przebojów radiowej Trójki, Eski Rock czy Antyradia. Kolejnych muzyków, którzy zagrają na koncercie gwiazd, poznamy już wkrótce.

Warto pospieszyć się z zakupem biletów, bo tylko do 20 marca można nabyć je w promocyjnej cenie 45 złotych! Bilety dostępne są w sieci salonów Empik i Media Markt w całej Polsce oraz w serwisach internetowych: www.biletin.pl. Wejściówki (w miarę dostępności) będzie można również nabyć bezpośrednio przed koncertem. Dla uczestników rekordu tradycyjnie przewidziano bardzo atrakcyjne zniżki.

Ulgowe bilety dla gitarzystów trafią do sprzedaży w późniejszym terminie. Udział w próbie ustanowienia kolejnego Gitarowego Rekordu Guinnessa, która odbędzie się na wrocławskim Rynku jest bezpłatny. Więcej informacji na www.heyjoe.pl.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 1 maja 2014
Adres: Wyspa Słodowa
Wrocław

 
GITAROWY REKORD GUINNESSA 2014
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej