GITAROWY REKORD GUINNESSA 2015 - LIONSTAGE
 

GITAROWY REKORD GUINNESSA 2015

1 MAJA 2015

Tysiące gitarzystów jedzie do Wrocławia! Czy padnie nowy rekord? Do ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Guinnessa potrzebnych jest 7 345 gitarzystów, którzy 1 maja zagrają razem „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. 

– Każdy uczestnik Gitarowego Rekordu Guinnessa, jest dla nas na wagę złota. Dlatego jeszcze raz wszystkich serdecznie zapraszam na długi majowy weekend do Wrocławia – mówi Leszek Cichoński, gitarzysta i pomysłodawca Gitarowego Rekordu Guinnessa.

Wrocław już po raz XIII będzie starał się pobić światowy rekord w jednoczesnym graniu na gitarze. Po raz pierwszy impreza będzie mieć miejsce na terenie ulubionego przez wrocławian i turystów kompleksu Hali Stulecia i Pergoli z najwiekszą w Polsce Fontanną Multimedialną. Przy ul. Wystawowej 1 już od godziny 10.00 zaczną gromadzić się gitarzyści, którzy będą chcieli wziąć udział w rekordzie.

Próba pobicia rekordu zaplanowana jest na godzinę 16.00, jednak gitarowe emocje rozpoczną się już przed południem. Publiczność i uczestników rekordu będą w tym czasie rozgrzewać wyjątkowi goście Thanks Jimi Festival, tacy jak: gitarzyści z Seven Kings -The Famili of Gipsy Kings, Nigel Kennedy, Uli Jon Roth i członkowie grupy Nazareth.

Plenerowa scena Gitarowego Rekordu Guinnessa będzie przez większość czasu zdominowana przez znakomitą reprezentacje gitarzystek, zgodnie z tegorocznym hasłem festiwalu GITARA JEST KOBIETĄ. Przed uczestnikami rekordu wystąpi najlepsza amerykańska gitarzystka Malina Moye oraz inne artystki grające na gitarach. Wszystkie wydarzenia na scenie plenerowej Thanks Jimi Festival są bezpłatne - zarówno dla uczestników Rekordu oraz dla zgromadzonej publiczności! Uczestników nie obowiązują żadne ograniczenia wiekowe. Trzeba jedynie mieć ze sobą gitarę i zagrać na niej 5 prostych akordów kultowego Hey Joe. Wrocławska komunikacja miejska będzie woziła wszystkich gitarzystów za darmo!

Wyjątkowym wydarzeniem tego dnia jest również Koncert Gwiazd w Hali Stulecia, podczas którego wystąpią: najlepszy skrzypek świata - Nigel Kennedy, grupa Nazareth oraz ulubieńcy polskiej publiczności, zespół IRA. Dla uczestników Rekordu przygotowano ulgoe bilety w symbolicznej cenie 30 zł.

Po biletowanej części festiwalu, publiczność znów przeniesie się przed scenę plenerową, gdzie o godz. 21.00 rozpocznie się bezpłatny występ mistrzów gitary z zespołu Seven Kings, z legendarnej rodziny GIPSY KINGS. Na zakończenie dnia pełnego muzycznych wrażeń, organizatorzyprzygotowali jeszcze specjalny pokaz fontanny multimedialnej, który rozpocznie się ok. godz. 22:00.

Wszystkim, którzy chcieliby przedłużyć festiwalową atmosferę na kolejne dni majowego weekendu, polecamy pozostanie we Wrocławiu na rockowej 3-MAJÓWCE. 2 i 3 maja, zagrają EMIR KUSTURICA & NO SMOKING ORCHESTRA, PIDŻAMA PORNO, COMA, ILLUSION, LUXTORPEDA, BOKKA, FISZ EMADE TWORZYWO, MELA KOTELUK, DOMOWE MELODIE, KULT, HEY, LAO CHE, HAPPYSAD, ŁĄKI ŁAN, NATALIA PRZYBYSZ, CURLY HEADS, XXANAXX oraz PINK FREUD.

Spodziewając się przyjazdu do Wrocławia tysięcy fanów gitary, organizatorzy imprez, otworzyli specjalne pole namiotowe w pobliżu Hali Stulecia. Pierwszy majowy weekend warto spędzić we Wrocławiu, w mieście, które już w przyszłym roku pełnić będzie zaszczytną funkcję Europejskiej Stolicy Kultury.

Osoby, które nie mogą pojawić się we Wrocławiu, zachęcamy do przyłączenia się do wydarzenia online, za pomocą transmisji internetowej na tej stronie. Tam też znajdują się informacja jak zagrać na rekordzie oraz szczegółowy program imprez.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 1 maja 2015
Adres: Hala Stulecia
Wrocław

 
GITAROWY REKORD GUINNESSA 2015
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej