GITAROWY REKORD ŚWIATA 2023 I LIONSTAGE

 
POTRZEBUJEMY 7676 GITAR I CIEBIE

GITAROWY REKORD ŚWIATA 2023

1 MAJA 20231 maja 2023 spotykamy się na wrocławskim Rynku, aby podjąć kolejną próbę ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Świata.Po 20 latach wspólnego grania wrocławska impreza stała się wielkim muzycznym festiwalem prezentującym różne oblicza gitary, a także atrakcją przyciągającą do Wrocławia tysiące gitarzystów i turystów z całego świata. Zapraszamy do uczestnictwa w tym 1-majowym święcie gitary i wspólnego stworzenia Największej Gitarowej Orkiestry Świata. Do ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Świata potrzebujemy 7676 gitar i Ciebie 

21. edycja Gitarowego Rekordu Świata to w tym roku aż sześć scen. Gitarowymi hitami wszech czasów wypełni się nie tylko Scena Główna, ale także Scena Antyradia pod Pręgierzem, na której swój wirtuozerski popis da Michael Angelo Batio uznawany za najszybszego gitarzystę świata.

Przy ul. Kuźniczej wystąpią laureaci castingu na „Twoje 5 minut sławy”, a na placu Solnym testować można będzie gitarowe wzmacniacze. Swoją Scenę Gitarlandii przed Kościołem Garnizonowym będą mieli najmłodsi, zaś na scenie klubu Proza zagra mistrzowski duet gitar klasycznych Pełech-Horna i odbędą się warsztaty gitarowe. Z kolei w Zielonej Strefie Gitary będzie można naładować swój wzmacniacz, wytwarzając prąd na eko-rowerze oraz obejrzeć plenerową wystawę portretów gwiazd gitary autorstwa Macieja Świętego. Organizatorzy zachęcają do udziału w corocznym konkursach – na „gitarę z byle czego” i najbardziej szalone przebranie. Miasteczko festiwalowe na Rynku, wraz z koncertami i mocą atrakcji, ruszy 1 maja już o godz. 10:00.

Do ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Świata potrzebujemy 7676 gitar i Ciebie.

Aby zagrać na Gitarowym Rekordzie Świata, wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Do rekordu liczą się wszystkie rodzaje gitar – akustyczne, klasyczne, elektryczne, a także basowe. Dopuszczalne są również mandoliny, banjo i ukulele. Rejestrację uczestników zaczynamy od godz. 10:00 w punktach rejestracji w Rynku. Wszystkie formalności rejestracyjne załatwimy na miejscu – nie jest potrzebne wcześniejsze zgłoszenie. Miej ze sobą dowód osobisty, legitymację szkolną lub inny dokument. Aby z nami zagrać nie trzeba być pełnoletnim. Udział w biciu Gitarowego Rekordu Świata jest BEZPŁATNY!

Przy rejestracji otrzymasz identyfikator uczestnika w formie opaski na ręką oraz oficjalny pamiątkowy Certyfikat Rekordzisty 2023. Można będzie też nabyć koszulki i inne gadżety festiwalowe orz ulgowe bilety na koncerty gwiazd.

 
 

Informacje o koncercie

Data: 1.05 2023
Godzina: 12:00
Adres: RYNEK WE WROCŁAWIU

 
 
 

Do koncertu pozostało

 
GITAROWY REKORD ŚWIATA 2023 NA WROCŁAWSKIM RYNKU
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej