GORILLAZ SOUND SYSTEM NA SCENIE CITY SOUNDS - LIONSTAGE
 

GORILLAZ SOUND SYSTEM NA SCENIE CITY SOUNDS

29 MAJA 2014


Nowożytny fenomen artystyczny – tego typu sformułowań używa się tylko w stosunku do ludzi nietuzinkowych i wszechstronnych. Takim właśnie jest Remi Kabaka, założyciel Gorillaz Sound System, kolektywu uzupełniającego grupę Gorillaz. GSS słynie z rozkręcania imprez. 

Jak to robi? Przekonajcie się 29 maja w nowootwartym wrocławskim klubie Stary Klasztor w ramach cyklu City Sounds.

Najpierw było Gorillaz – jedyna w swoim rodzaju formacja, charakterystyczna i ze względu na brzmienie, i pomysł na image. Wkrótce po niej narodził się Gorillaz Sound System – skład uzupełniający Gorillaz, ale także doskonale radzący sobie jako osobny twór. Mieszanka DJ-skich popisów, żywych instrumentów i wizualizacji przyjęła się doskonale, przekładając na kolejnych zdobywanych na całym świecie fanów.

Założycielem Gorillaz Sound System jest pochodzący z Londynu Remi Kabaka - człowiek, który tworzy, inspiruje i oferuje ludziom ciekawe pomysły - czy to tło dźwiękowe, czy wizualne. Można go zobaczyć jako perkusistę w Gorillaz, jest głosem Russella Hobbs'a (wirtualnej postaci znanej z wizualizacji Gorillaz), dodatkowo należy do zespołu Bobby'ego Womacka i kolektywu Africa Express oraz współpracuje z legendarnym Banksym. To właśnie on odkrył talent MIA i jest współodpowiedzialny za projekt DRC Music. Jako DJ ma na swoim koncie ponad 200 niezwykłych wydarzeń, w tym występ w słynnym brytyjskim Tate Modern.

Jeśli nadarza się okazja, żeby zobaczyć tak wszechstronnego artystę w akcji, to po prostu trzeba z niej skorzystać.

Tego wieczoru na scenie pojawi się również MacBeat - Drum’n’bassowy aktywista ze stolicy Dolnego Śląska wystąpi jako support przed dj-skim popisem Remiego Kabaka, założyciela Gorillaz Sound System. Działający nieprzerwanie od 2000 roku aktywny animator sceny drum&bass w Polsce.

Sety MacBeata to wielowątkowa historia opowiadana wyłącznie przy użyciu samplerów oraz winylowych płyt. Odchodząc od mainstreamu, a skupiając się na producentach wnoszących świeżość do muzyki połamanych bitów, nie zapomina także o ponadczasowych utworach, które odcisnęły piętno na rozwoju całego gatunku. Spodziewajcie się więc dużej dawki energii i głębokich dźwięków oraz selekcji, w której nowoczesne eksperymenty zazębiają się z klasyką gatunku.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 29 maja 2014
Godzina: 20.00
Adres: Stary Klasztor
ul. Purkyniego 1 - Wrocław

 
GORILLAZ SOUND SYSTEM NA SCENIE CITY SOUNDS
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej