HÖGNI EGILSSON NA CITY SOUNDS - LIONSTAGE
 

HÖGNI EGILSSON NA CITY SOUNDS

7 GRUDNIA 2015


Högni Egilsson, pochodzący z Islandii multiinstrumentalista, wokalista i kompozytor, znany szerszej publiczności z zespołu GusGus przyjeżdża do Polski z solowym projektem i zaprezentuje go 7 grudnia w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze w ramach cyklu City Sounds! 

Ten trzydziestoletni artysta jest obecnie jednym z najbardziej utalentowanych i rozchwytywanych muzyków na Islandii. Jest jednym z członków popularnego zespołu GusGus, dla którego skomponował i zaśpiewał część utworów na dwóch ostatnich albumach „Arabian Horse” i „Mexico” oraz jeździł w trasy koncertowe po całym świecie.

Högni Egilsson jest również kompozytorem i wokalistą w 7-osobowym projekcie Hjaltalin, na którego koncie jest wiele nagród islandzkiego przemysłu muzycznego oraz współpraca z narodową orkiestrą symfoniczną. Artysta tworzy także muzykę do sztuk teatralnych i filmów (m.in. Days Of Gray) oraz współpracuje z ludźmi odpowiedzialnymi za elektroniczny projekt Gluteus Maximus.

Aktualnie Egilsson kończy pracę nad swoim solowym albumem. Jego unikalne podejście do kompozycji połączy 40 osobowy chór męski, orkiestrę smyczkową, elektronikę oraz charakterystyczny głos samego artysty tworząc przejmującą i bogatą w dźwięki całość.

"Gus Gus to elektronika, pełna basów i sampli muzyka taneczna. Hjaltalin jest 7-osobowym zespołem z rozbudowanym instrumentarium oraz dwojgiem wokalistów. Utwory obu tych zupełnie różnych zespołów powstawały jednak przede wszystkim w domowym zaciszu, przy pianinie, w salonie mojego cichego mieszkania. Chciałbym zaprezentować polskiej publiczności utwory, które napisałem właśnie w takiej intymnej postaci, która nadaje im zupełnie innego, mocno emocjonalnego wydźwięku."

 
 

Informacje o koncercie


Data: 7 grudnia 2015
Godzina: 20.00
Adres: Stary Klasztor
ul. Jana Ewangelisty Purkyniego 1 - Wrocław

 
HÖGNI EGILSSON NA CITY SOUNDS
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej