I PRZEGLĄD WROCŁAWSKI SOUND - LIONSTAGE
 

I PRZEGLĄD WROCŁAWSKI SOUND

2-3 PAŹDZIERNIKA 2009


Między 2 a 3 października w stolicy Dolnego Śląska odbywać będzie się impreza Wrocławski Sound. Powstała z myślą o artystach tworzących w ramach zjawiska, które – dzięki swej wyrazistości – dziennikarze, fani i obserwatorzy nazwali wrocławską, niezależną sceną muzyczną. 

Stolica Dolnego Śląska to miasto pełne niezwykle utalentowanych twórców, których działalność jest tak różnorodna, że nie sposób zamknąć jej w jednej szufladce. Muzyka powstająca we Wrocławiu to eklektyczny kolaż stylów dźwiękowych. Znajdziemy tu sporą dawkę melodycznej elektroniki, minimal music, jazzu, dubu, hip hop'u, rocka i wielu innych gatunków. Dodatkowym zastrzykiem inwencji i świeżości staje się łączenie potencjałów poszczególnych artystów, którzy w całkiem nowych projektach muzycznych jednoczą swe siły aby tworzyć nowy wymiar muzyczny. Imprezy jakie będą się odbywać w ramach projektu "WROCŁAWSKI SOUND" to przestrzeń na której prezentować się będą wrocławscy artyści - zarówno w znanych już publiczności odsłonach, jak i w nowych, świeżych projektach muzycznych, choć nie tylko muzycznych.

“WROCŁAWSKI SOUND”, tak jak wrocławska scena muzyczna ma w zamiarze być zróżnicowany, zaskakujący i wysublimowany. "Wrocławski Sound" to również działania w przestrzeni miejskiej, projekcje wizualne, instalacje przygotowane na tę okazję przez twórców z Dolnego Śląska.

MISJA FESTIWALU

Głównym założeniem i misją festiwalu będzie otwieranie młodych Wrocławian na bogactwo i warstwę artystyczną muzyki alternatywnej, projekcji wizualnej a także instalacyjne i performatywne działania w przestrzeni publicznej artystów zamieszkujących stolicę Dolnego Śląska.

Wydarzenia rozgrywać się będą na dwóch salach CS Impart – Teatralnej i Kameralnej z wykorzystaniem przestrzeni budynku. Celem "Wrocławskiego Soundu" będzie również promocja wrocławskich artystów wśród młodych ludzi dopiero rozpoczynającym przygodę z „miastem stu mostów”. Termin ku temu jest idealny (2-3 październik 2009 r.). Wrocław starający się o przyznanie w 2016 roku tytułu Europejskiej Stolicy Kulturalnej już teraz szczyci się wieloma znakomitymi artystami.

Misja Wrocławskiego Soundu to też zwrócenie uwagi młodych ludzi na możliwość wspierania własnej twórczości artystycznej, stąd przedstawiamy projekty spoza głównego nurtu muzyki popularnej, która zarówno we Wrocławiu jak i w Polsce potrafi się już obronić. Dla mieszkańców Wrocławia przebywających na obczyźnie przygotowana zostanie bezpośrednia transmisja przy współpracy z Radiem WrocLove / serwisem YouTube, w taki sposób, by też mieli możliwość, choćby w takiej formie, dotrzeć do naszych propozycji. Organizatorom zależy także na tym, aby odwiedzający ośrodek, mogli poznać wszystkie jego możliwości, poprzez swobodne poruszanie się po rejonach kultury - całego kompleksu.

DLACZEGO IMPART

Centrum Sztuki Impart to legenda dolnośląskiej kultury. Na przestrzeni lat organizował wiele wydarzeń związanych z promocją Wrocławskiej kultury. Od wielu lat prowadzi działalność teatralno - muzyczną, impresaryjną, wystawienniczą i przygotowuje własne programy – koncerty i premiery teatralne. CS Impart jest mecenasem kultury na ziemi Wrocławskiej. Dość powiedzieć, że na przestrzeni lat organizował m.in. Przegląd Piosenki Aktorskiej, Festiwal "Wrocław Non Stop", Wrocławskie Lato Organowe, "Jazz nad Odrą", Festiwal Polskiej Muzyki Współczesnej "Musica Polonica Nova", Międzynarodowy Festiwal Muzyki Elektroakustycznej "Musica Electronica Nova", "Festiwal Piosenki Francuskiej Chantons a Wrocław", Kabaretowy Międzynarodowy Festiwal "WROCEK", coroczne "Nocne Spotkania Literacko-Muzyczne oraz wiele prestiżowych dla miasta koncertów, jak choćby ostatnio: Diany Krall, Manu Chao czy Leonarda Cohena. Impart to miejsce wręcz idealne na zaprezentowanie szerszej publiczności artystów związanych na stałe z Dolnym Śląskiem.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 2-3 października 2009
Adres: CENTRUM SZTUKI IMPART
ul. Mazowiecka 17 - Wrocław

 
I PRZEGLĄD WROCŁAWSKI SOUND
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej