JUNO REACTOR NA SCENIE CITY SOUNDS - LIONSTAGE
 

JUNO REACTOR NA SCENIE CITY SOUNDS

8 MARCA 2014


City Sounds ma zaszczyt zaprosić na koncert międzynarodowego składu Juno Reactor. Zespół Bena Watkinsa, znany szerszej publiczności z muzyki do licznych filmów, będzie promował swoją najnowszą płytę pt. „The Golden Sun Of The Great East” 8 marca we wrocławskim klubie Eter. 

Juno Reactor to założony w Londynie przez Bena Watkinsa w 1990 roku zespół, którego głównym celem jest łączenie ze sobą muzyki instrumentalnej, elektronicznej i symfonicznej często współgrającej z egzotycznymi wokalami i chórem.

Grupa znana jest z barwnych koncertów-performance'ów, w czasie których na żywo występują współpracujące z grupą zespoły oraz instrumentaliści. Skład muzyków współpracujących z grupą nie jest stały i ciągle się zmienia. Wśród nich wymienić można takich artystów jak: perkusista Mabi Thobejane, południowoafrykański zespół Amampondo, Eduardo Niebla, Steve Stevens, Greg Ellis, Yaz Alexander, Ghetto Priest oraz Yasmin Levy.

Obecnie w zespole występują:

• Ben Watkins, Budgie (drums),
• Sugizo (Guitar – Japan),
• Mali Mazal (Dancer – Percussionist – Israel),
• Hamsika Iyer (Singer – India),
• Amir Haddad (Guitar – Spain),
• Kostas (Percussion – Greece).

Muzyka tworzona przez zespół jest połączeniem muzyki elektronicznej z instrumentalną i symfoniczną często w współgrającą z chórem i egzotycznym wokalem. Grupa łączy takie gatunki muzyczne jak psychedelic- i goa trance z world music i muzyką poważną.

W 1993 roku Juno Reactor po wydaniu swojego pierwszego albumu ‘’Transmissions’’ stał się wzorem i autorytetem dla innych artystów tworzących w goa trance’owym nurcie muzyki elektronicznej.

Po kilkunastu latach efektywnej pracy Juno Reactor wydał siedem studyjnych albumów i dodatkowo stworzył lub współtworzył genialne soundtracki do wielu znanych filmów m.in. Matrix:Reaktywacja, Matrix: Rewolucje, Pewnego razu w Meksyku: Desperado2, Brave Story, Mortal Kombat czy Texhnolyze.

 

Informacje o koncercie


Data: 8 marca 2014
Godzina: 20.00
Adres: Klub Eter
ul. Kazimierza Wielkiego 19 - Wrocław

 
JUNO REACTOR NA SCENIE CITY SOUNDS
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej