KAMP! I REBEKA W KLUBIE ETER - LIONSTAGE
 

KAMP! I REBEKA W KLUBIE ETER

14 LISTOPADA 2013


14 listopada 2013 to data do zapamiętania dla wszystkich fanów dźwięków elektronicznych. We wrocławskim Eterze pojawią się dwie formacje, które nie tylko warto, ale wręcz trzeba zobaczyć: KAMP! – określany, zresztą bez żadnej przesady, najlepszym zespołem grającym elektronikę, oraz duet Rebeka, wykonujący mieszankę szeroko pojętej elektroniki i eksperymentalnego popu. 

KAMP!

Nazywani są fenomenem polskiej sceny muzycznej. Istnieją od około pięciu lat, ale naprawdę głośno zrobiło się o nich w listopadzie ubiegłego roku, gdy nakładem Brennnessel Records ukazał się ich pierwszy longplay, zatytułowany po prostu „Kamp!”. Dziennikarze muzyczni największych portali i najważniejszych gazet płytę nie tylko zauważyli, ale też obsypali zespół wieloma komplementami. „Wprost” pisał, że „Ich debiut zachwyca”, Onet.pl, że „Warto było czekać na ten debiut”, a „Przekrój” kwitował krótko: „Klasa. Światowa”. Pod wrażeniem byli także przeciętni słuchacze, którzy z takim zainteresowaniem przyjęli płytę, że początkowy nakład już po kilkunastu dniach należało powiększyć o kilka tysięcy egzemplarzy.

Wydanie krążka „Kamp!” to jeden z ważniejszych momentów w historii grupy, ale już wcześniej zdobywała ona uznanie słuchaczy i branży różnymi produkcjami, niekoniecznie własnymi. Zespół realizował remiksy dla artystów takich, jak Indigo Tree, Thieves Like Us, Appaloosa, Twilite, Shindu, Monika Brodka czy Cool Kids Of Death. Zwłaszcza współpraca z Moniką Brodką okazała się dobrą decyzją – KAMP! przygotowali remiks piosenki „Dancing Shoes” i to właśnie remiks, a nie oryginalne nagranie, jak to zwykle bywa, stał się jednym z singli promujących epkę artystki, „LAX”. Teledysk do piosenki wkrótce po opublikowaniu obejrzało ponad 150 tysięcy osób.

Każdy występ KAMP! to wyjątkowe wydarzenie, pełne zaskakujących „zwrotów akcji”, w których ważną rolę odgrywają rozmaite inspiracje. Na trasie, w ramach której odbędzie się koncert we Wrocławiu, kapela promuje swój nowy materiał.

REBEKA

Drugi gość muzycznego wieczoru, który będzie miał miejsce w Eterze, to duet Rebeka. Na początku był to solowy projekt Iwony Skwarek, wokalistki związanej z zespołem Hellow Dog, a do połączenia sił z producentem Bartkiem Szczęsnym, a więc i do ustalenia obecnego składu, doszło w 2010 roku. Niedługo przyszło czekać na potwierdzenie, że decyzja była słuszna.

Pierwszy singiel duetu, „Fail”, zaraz po premierze zagościł w radiu, a w Trójce stał się nawet piosenką tygodnia. Kolejny singiel - „Stars” - również spotkał się z zainteresowaniem i dobrym przyjęciem, czego dowodem była liczba wyświetleń teledysku do utworu – w ciągu niespełna 48 godzin obejrzało go ponad 20 tysięcy osób, a przez kilka miesięcy naliczono ponad 100 tysięcy odtworzeń. Potwierdzeniem sukcesu były zaproszenia na kolejne festiwale i koncerty klubowe – podobnie jak KAMP!, Rebeka miała okazję grać m.in. na The Great Escape w Brighton, krakowskim Selectorze czy Heineken Open’er Festival.

W maju tego roku, nakładem Brennnessel Records, ukazał się debiutancki album duetu, „Hellada” - rewelacyjny i zaskakujący, w opinii Onetu zasługujący nawet na miano jednego z najważniejszych wydawnictw w historii polskiej elektroniki. I faktycznie sporo w tym stwierdzeniu racji.

Jeśli do tej pory nie mieliście okazji poznać Rebeki, koniecznie nadróbcie zaległości. Najlepiej podczas występu na żywo - w Eterze. Tym bardziej, że będzie to jeden z koncertów pierwszej tak dużej trasy duetu po wydaniu debiutanckiego krążka.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 14 listopada 2013
Godzina: 19:30
Adres: Klub Eter
ul. Kazimierza Wielkiego 19 - Wrocław

 
KAMP! I REBEKA W KLUBIE ETER
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej