KAMP! W STARYM KLASZTORZE Z NOWYM ALBUMEM - LIONSTAGE
 

KAMP! W STARYM KLASZTORZE

7 LUTEGO 2016


KAMP! powrócili nowym albumem, wydanym z dnia na dzień, pod koniec października 2015.
To prawdopodobnie pierwszy taki przypadek w Polsce, że płyta ukazała się kilka godzin po jej oficjalnym zaanonsowaniu. 

Płyta nie oczekiwała w szufladzie na tzw. dobry moment czy przygotowanie marketingowej strategii. Nie dała szans zespołowi na wprowadzanie zmian, a przy okazji wszystkich odbiorców traktowała jednakowo. Nikt nie był uprzywilejowany w pierwszym zetknięciu z "Ornetą".

Nie ma sensu pisać, że "Orneta", druga studyjna płyta KAMP! była oczekiwana. Każdy następca debiutu - zwłaszcza takiego, który odniósł sukces - ma wpisane w genotyp "oczekiwanie" i "porównywanie". To coś od czego nie uciekł żaden zespół.

Ale nie jest też tak, że KAMP! od momentu wydania w 2012 roku swojej pierwszej płyty milczeli. Nagrali EP "Baltimore" dla amerykańskiej wytwórni Cascine, wydali singiel "A New Leaf", remixowali i intensywnie koncertowali.

Nad drugą płytą pracowali od początku 2015 roku. Działalność studyjna została poprzedzona świadomym oderwaniem się od social mediów, wywiadów czy koncertowania. Jedynymi przeszkodami w realizowaniu planów studyjnych zespołu była działalność prowadzonej przez muzyków wytwórni Brennnessel, gra NBA2k15 oraz codzienne mecze koszykówki na przedstudyjnym parkingu.

"Orneta" to płyta, zaskakująca, bezkompromisowa i warta dyskusji. Zdecydowanie trudniejsza w odbiorze niż debiut, co zauważyli zarówno słuchacze jak i dziennikarze. "Mieszkamy w trzech różnych miastach - muzyka KAMP! powstaje jednak tylko w Łodzi, kiedy jesteśmy razem. Myślę, że te międzymiastowe odległości są odczuwalne w naszej muzyce, podobnie zresztą jak miejsce, w którym ona powstaje" - mówi Tomek Szpaderski, lider KAMP!

"Zależało nam, żeby zmienić środek ciężkości w naszej muzyce. Przestawić optykę z dalekiej na bliską. Nie epatować tropicaliami, jak na debiucie, tylko wyciągnąć maksimum egzotyki z tego co mamy pod nosem" - mówią.

Chyba się udało. "Orneta" do tej pory utrzymuje się na wysokich miejscach list sprzedaży i odsłuchań w serwisach streamingowych, kolejne single można usłyszeć w stacjach radiowych, m.in. Trójce, a na pierwszej części trasy koncertowej obejmującej blisko 20 miast, nowe oblicze KAMP! oklaskiwało w sumie kilka tysięcy osób.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 7 lutego 2016
Godzina: 20.00
Adres: Stary Klasztor
ul. Jana Ewangelisty Purkyniego 1 - Wrocław

 
KAMP! W STARYM KLASZTORZE
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej