KARI W RAMACH CYKLU CITY SOUNDS - LIONSTAGE
 

KARI W RAMACH CYKLU CITY SOUNDS

24 LISTOPADA 2013


Utwory z nowego albumu Kari Amirian “Wounds and Bruises” zagrane w towarzystwie brytyjskich muzyków premierowo już 24 listopada na scenie City Sounds! 

Kari Amirian to producentka, singer/songwriterka i eksperymentatorka, często porównywana do skandynawskich artystek. To jedna z niewielu polskich wokalistek, która tworząc muzykę pop omija stereotypową przewidywalność.

Uznana przez dziennikarzy za jeden z najważniejszych debiutów 2012 roku, co zaowocowało zdobyciem głównej nagrody magazynu HIRO 2012 oraz nominacją do Fryderyka w kategorii Debiut Roku.

Krytycy i fani stawiają ją w jednym szeregu z artystkami takimi jak: Feist, Bat For Lashes, Lykke Li, Stina Nordenstam, czy Fever Ray. Jej charyzma i sceniczna ekspresja często przywodzi skojarzenia z Björk.

Artystka zagrała wiele koncertów w całej Polsce, w tym na najwiąkszych festiwalach takich jak Heineken Open’er Festival, Free Form Festival, Męskie Granie, Slot Art Festival, Malta Festival i wielu innych.

Po wydaniu debiutanckiego albumu „Daddy Says I’m Special”(Nextpop/EMI) Kari nie spoczęła na laurach. Wokalistka przez ostatni rok poszukiwała inspiracji w Wielkiej Brytanii, gdzie wraz z producentem Jon’em Headley’em stworzyła zupełnie nowy projekt. Ogromnym sukcesem dla artystki była emisja jej utworów oraz występ live na antenie radia BBC.

Nadchodzący album „Wounds and Bruises” zapowiadany jest przez wydawnictwo Nextpop na grudzień 2013 roku. Ta odważna i dojrzała płyta swoim tytułem nawiązuje do życiowych doświadczeń, które wzmacniają i inspirują do zmian. Album jest manifestem niezwykłej pasji i wewnętrznej siły artystki. Tytułowe „rany i siniaki” symbolizują przeżycia, które stanowią integralną część naszej osobowości. Dodają sił i kształtują charakter.

Druga płyta Kari to również inteligentne i oryginalne teksty w języku angielskim, doskonała aranżacja i realizacja dźwięku, niebanalna oprawa graficzna oraz plejada znakomitych muzyków z Wielkiej Brytanii.

Na koncercie zespół zagra w składzie :

Kari – voc, piano, live electronics
David Chatziliadis – guitar
Jon Headley – keys
Chris Headley – bass
John Pullan – drums
Wooom – visuals

 
 

Informacje o koncercie


Data: 24 listopada 2013/strong>
Godzina: 20:00
Adres: Klub Firlej
ul. Grabiszyńska 56 - Wrocław

 
KARI W RAMACH CYKLU CITY SOUNDS
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej