KAYAH & TRANSORIENTAL ORCHESTRA W IMPARCIE - LIONSTAGE
 

KAYAH & TRANSORIENTAL ORCHESTRA W IMPARCIE

17 LUTEGO 2018


Po niezwykle udanych koncertach w czerwcu w Synagodze Pod Białym Bocianem oraz we wrześniu wspólnie z Goranem Bregovićem, Kayah postanowiła powrócić do Wrocławia ze swoim ulubionym projektem KAYAH & TRANSORIENTAL ORCHESTRA! 

Kayah zaprasza w egzotyczną podróż.

Wszystko zaczęło się od wielkiej muzycznej miłości Kayah do muzyki world.

Artystka od dawna planowała nagranie albumu właśnie w tej stylistyce. Impulsem do rozpoczęcia pracy nad materiałem okazało się zaproszenie Kayah do występu na festiwalu Warszawa Singera. Specjalnie na potrzeby tego jednego koncertu powstał niezwykły projekt - Transoriental Orchestra. Kayah do współpracy zaprosiła Atanasa Valkov, kompozytora filmowego I producenta muzycznego. Wspólnie wybrali do projektu wybitnych instrumentalistów oraz solistów pochodzenia polskiego, ukraińskiego i irańskiego, co dodatkowo poszerza muzyczny dialog i nadaje charakter autentycznej wielokulturowości projektu. W instrumentarium zespołu znalazły się niespotykane instrumenty, takie jak: cymbały, santur, oud, saz, lutnie, flety, piszczałki i wiele innych.

Repertuar Transoriental Orchestra to ogromne wyzwanie. Na płycie znalazły się pieśni żydowskie z różnych regionów Europy i Bliskiego Wschodu. Ta różnorodność geograficzna ma oczywiście odzwierciedlenie w muzyce, w której słychać brzmienia bałkańskie, perskie, słowiańskie, afrykańskie no i oczywiście żydowskie. To także różne języki, z jakimi musiała zmierzyć się Kayah - śpiewa po hebrajsku, w jidysz, ladino i arabsku.

Transoriental Orchestra wystąpi w składzie:

• Jan Smoczyński / piano, klawisze
• Iwonka Zasuwa / wokal
• Marta Zalewska / bas, kontrabas
• Patrycja Napierała / instrumenty perkusyjne
• Mateusz Adamczyk / skrzypce
• Jahiar Azim Irani /cymbały, santur, wokal
• Jakub Niedoborek / gitary, oud, saz, lutnie
• Włodzimierz Antoniw / klarnet, klawisze, elektronika
• Maciej Cierliński / lira korbowa

 
 

Informacje o koncercie


Data: 17 lutego 2018
Godzina: 19.00
Adres: Impart
ul. Mazowiecka 17 - Wrocław

 
KAYAH & TRANSORIENTAL ORCHESTRA W IMPARCIE
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej