GOGOL BORDELLO WE WROCŁAWIU - LIONSTAGE
 

GOGOL BORDELLO - ŚWIĘTO WROCŁAWIA 2013

19 czerwca 2013Gogol Bordello powraca do Polski! Dla tych, którzy dotąd nie mieli okazji dać się porwać ich muzyce na żywo nadchodzi okazja – już 19 czerwca zespół zagra w Klubie Biznesowym (Stadion Miejski) we Wrocławiu inaugurując kolejną edycję WrocLove Fest – Święto Wrocławia 2013! 

Skład Gogol Bordello, założonego w Nowym Jorku w późnych latach 90, jest równie niecodzienny, jak muzyka którą grają. Połączenie cygańskiego punk rocka, reggae, folku i orientu to mieszanka iście wybuchowa, szczególnie w wykonaniu tak niezwykłej ekipy. Zespół składa się z ośmiu imigrantów pochodzących głównie z Europy Wschodniej, ale także odleglejszych zakątków świata, jak Izrael, Etiopia, czy Ekwador.

Na czele Gogol Bordello stoi pochodzący z Ukrainy Eugene Hütz, który wraz z rodziną wyemigrował do Stanów Zjednoczonych po awarii reaktora w Czarnobylu. Podróż prze Polskę, w której mieszkali przez jakiś czas, pozostawiła w sercu Eugene’a wyjątkowy sentyment do naszego kraju. Sprawia to, że chętnie odwiedza Polskę, za każdym razem nawiązując z publicznością bliski kontakt i umacniając więź ze swoimi fanami.

W czasie pamiętnego koncertu w Klubie Stodoła dwa lata temu, Eugene wystąpił w koszulce z wizerunkiem Bolka i Lolka – na znak sympatii do naszych rodaków. Gogol Bordello zagości w tym roku w warszawskim Klubie Stodoła i wrocławskim Klubie Biznesowym na Stadionie Miejskim.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 19.06.2013
Godzina: 20:00
Adres: Wrocław, Klub Biznesowy, Stadion Miejski
Al. Śląska 1, wejście A