KRAAK & SMAAK LIVE BAND NA CITY SOUNDS - LIONSTAGE
 

KRAAK & SMAAK LIVE BAND NA CITY SOUNDS

6 LISTOPADA 2018


City Sounds zaprasza na pierwszy we Wrocławiu występ holenderskiego tria Kraak & Smaak! W skład holenderskiego zespołu wchodzą Oscar de Jong, Mark Kneppers oraz Wim Plug. Ich debiutancki album pod tytułem "Boogie Angst" został wydany w 2005 i prawie natychmiast przyniósł zespołowi tysiące fanów w Europie i Stanach Zjednoczonych. 

Dzięki występom na żywo zarówno jako DJski duet jak i w pełnym składzie bardzo szybko uznani zostali za fenomen na holenderskich scenach klubowych a także na europejskich oraz amerykańskich prestiżowych wydarzeniach muzycznych w tym : SXSW, Coachella, Miami’s WMC, New York’s CMJ. Sukcesem okazała się również miesięczna trasa koncertowa po Australii.

Drugi album „Plactic People” wydany w 2008 roku z hitowym utworem „Sgeeze Me” spowodował jeszcze szybszy wzrost popularności Kraak & Smaak. Renomowany brytyjski magazyn discoI DJokreślił zespół jako “Mustsee liveact”. Wraz z takimi sławami jak The Chemical Brothers i The Prodigyzespół miał niepowtarzalną okazje na zaprezentowanie się podczas Glastonbury w Wielkiej Brytanii, Lowlands w Holandi oraz w Sziget największym festiwalu w Europie.

Podczas pięciotygodniowej trasy koncertowej po USA wystąpili w programie „Last Night Show” prowadzonego przez samego Jimmy'ego Kimmela. Dość niespodziewanie swój zachwyt nad zespołem wyraził amerykańskiego celebryta i bloger Preza Hiltona. Nawet sam Kanye West po oglądnięciu teledysku „Squueze Me” ogłosił, że stał się zagorzałym fanem K&S. Wielkim sukcesem okazała się wygrana w European Border Breakers Award (EBBA), ciekawostką może być fakt, że w tym samym roku nagrodzona została również początkująca wtedy, a dziś supergwiazda Adele.

W kolejnych latach wzrost popularności skutkował wydaniem takich albumów jak „Electric Hustel” i „Chrome Waves” oraz bardzo intensywnymi międzynarodowymi trasami koncertowymi w tym występami na prestiżowych festiwalach Detroit Movement, Glastonbury i Exit. Singiel „Lets Go Back” ze znakomitym wokalem piosenkarza Romanthy, oraz jego późniejszy remix wschodzącej gwiazdy Solomuna, stał się hymnem sceny deep house. Kolejny hit „The Future Is Yours” był dobrym pretekstem do ponownej współpracy Kraak&Smaak, z Benem Westbeechem. Co ciekawe w tym okresie Ben mógł się pochwalić podbijającym listy przebojów singlem „How We gonna Stop The Time”. Nowe remixy przesiąknięte są twórczością Mobiego, Arethy Franklin, Chromatics czy Royksoppa. W 2015 roku Kraak&Smaak rozpoczął pracę nad swoim piątym albumem „Juice Fruits”.

Po wypuszczeniu kilku singli na uznanych disco wydarzeniach jak Spinnin i Axtone, zespół postanowił powrócić do swojego organicznego brzmienia z czasów debiutanckich utworów. Ta decyzja zaowocowała bardzo udaną współpracą z Mayerem Hawthornem oraz singlem „I Don’t Know Why” z którym zespół ponownie zagościł w programie Jimmy’ego Kimmela. Nowe elementy wokalne zostały wypełnione przez międzynarodowe świeże brzmienie takich talentów jak Parcels, Cleopold, ALXNDR London oraz Eric Biddines.

Lata 2016-2017 wypełnione były licznymi występami na żywo w Europie, Stanach Zjednoczonych i Azji oraz kolejnym występem na Glastonbury.

Latem 2017 strzałem w dziesiątkę okazało się wydanie “Juicy Fruit Remixed”, którego sukces został wzmocniony udziałem Eli Escobar, Fouk, Purple Disco Machine, Moods oraz Thatmanmonkz, co z pewnością dodało nowym utworom wyjątkowej świeżości oraz otworzyło ścieżkę do zaprezentowania nowego materiału. Wibrujący balearami singiel "Hendo" został podchwycony prze popularną wytwórnię płytową Exploited, natomiast utwór "Scorched" zrobił spore zamieszanie z pomocą renomowanej wytwórni Spinnin. Co ciekawsze ostatnie z tych remixów przyciągnęły do współpracy takich artystów jak dusza soulu Omar, australijski band Parcels oraz popularne we Francji „cudowne dziecko” Roman Kouder.

Tegoroczna wiosna przyniosła ze sobą świeże brzmienie w tym single ‘Keep It Together’ i "Pineapple Jam" oraz DJ’sky mix powstały przy współpracy z z Markiem Knight’em z legendarnego Toolroom wydawcy serii płyt Poolside Disco.

A to jeszcze nie wszystko! Chłopaki dopiero się rozkręcają!

 
 

Informacje o koncercie


Data: 6 listopada 2018
Godzina: 20.00
Adres: Sala Gotycka
ul. Jana Ewangelisty Purkyniego 1 - Wrocław