KRÓL Z TRASĄ "SPRÓBUJĘ" NA CITY SOUNDS - LIONSTAGE
 

KRÓL Z TRASĄ "SPRÓBUJĘ" NA CITY SOUNDS

11 GRUDNIA 2018


City Sounds zaprasza do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na koncert KRÓLA! Król powraca do Wrocławia w ramach trasy SPRÓBUJĘ, promującej płytę ''Przewijanie na podglądzie". Płytę pełnej zarówno szczerej, jak i filmowej, osobnej – acz uniwersalnej muzyki. 

Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia, który od lat sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i na łamy opiniotwórczej prasy muzycznej.

Karierę rozpoczynał w duecie z Maurycym Kiebzakiem Górskim jako UL/KR . Ich pierwszy wspólny album wzbudził entuzjazm i został okrzyknięty przez dziennikarzy muzycznych koncernu Agora „Płytą Roku 2012”. Pozytywne recenzje ukazały się także w tygodnikach „Newsweek”, „Przekrój” i w pismach branżowych, zapewniając czołową pozycję w rankingach najważniejszych płyt wydanych w Polsce, w kategoriach muzyki alternatywnej, elektronicznej czy indie rockowej.

W 2014 Król postanowił wydać płytę solową. Szerszej publiczności dał się poznać za sprawą albumów „Nielot”, „Wij” (2015) oraz "Przez Sen" (2016). Najnowszy album Króla powstał przy współpracy z Piotrem Emade Waglewskim, który odpowiadał za miks i mastering. Hipnotyzująca muzyka i intrygujące teksty to nieodmiennie zasługa Błażeja. Na album składa się 9 numerów dających wgląd w równie poetycki, jak naturalny, emocjonalny – acz przyziemny, wewnętrzny świat artysty. Znany z jego wcześniejszych dokonań chłód grzeje się tu w cieple niekiedy wręcz tropikalnych perkusjonaliów, retro zabiegi wykorzystywane są na sposoby zupełnie nieprzewidywalne (przywodząc niekiedy na myśl bezfalowy Nowy Jork), a intymność przyjmuje w piosenkach chwytliwe i bliskie formy. Płyta jest świetnym przykładem tzw. outsider music – muzyki osobnej, indywidualnej i ze sporą swobodą podchodzącej do materii dźwiękowej, rządzących nią zasad i dzielących ją gatunków.

KRÓL występuje w składzie:

• Błażej Król - śpiew, gitara
• Iwona Król - instrumenty klawiszowe, wokale
• Thomas Fietz - perkusja, elektronika

 
 

Informacje o koncercie


Data: 11 GRUDNIA 2018
Godzina: 20.00
Adres: Sala Gotycka
ul. Jana Ewangelisty Purkyniego 1 - Wrocław

 
KRÓL Z TRASĄ „SPRÓBUJĘ” NA CITY SOUNDS
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej