L.U.C GRA CHOPINA W KLUBIE ETER - LIONSTAGE
 

L.U.C GRA CHOPINA W ETERZE

5 GRUDNIA 2009


5 grudnia, we wrocławskim klubie Eter, Łukasz L.U.C Rostkowski – tegoroczny laureat Paszportu Polityki, na prośbę różnych instytucji kultury, rozłoży muzykę Chopina na czynniki pierwsze i zaprezentuje własny klubowy projekt zainspirowany utworami wielkiego mistrza. Będzie to premierowa prezentacja tego materiału we Wrocławiu. 

Łukasz L.U.C Rostkowski – wrocławski producent muzyczny, kompozytor, performer, autor tekstów oraz reżyser, przygotował w tym roku, na prośbę gdańskiego Festiwalu Chórów i Miasta Wrocław, projekt L.U.C LOOP CHOPIN (czyt. Luk lup Szopen), będący niesztampową, klubową, a nawet taneczną adaptacją muzyki chopinowskiej. Młody artysta od kilku lat w oryginalny sposób miesza muzykę współczesną w postaci trip-hopu, hip-hopu i nowego jazzu z elementami klasyki i muzyki filmowej. Tworząc, opiera się na prywatnej dewizie, „iż muzyka dzieli się jedynie na tą, która bije w rytmie naszego serca i tą, która się z nim rozmija”.

Tym razem L.U.C wykorzystał krótkie fragmenty kompozycji Chopina – tzw. loopy, czyli pętle, będące podstawą współczesnej muzyki rozrywkowej. Swojego seta, opartego na subiektywnie wyszukanych i stylowo pociętych sekwencjach chopinowskich, L.U.C zaprezentuje wykorzystując elektronikę i komputery. Wystąpi przy akompaniamencie Bartka Niebieleckiego (perkusja), Marcina Spery (kontrabas i bas syntetyczny) i Adasia Lepki (trąbka). – Dziwią mnie dość monotonne i podobne interpretacje muzyki Fryderyka. Chciałbym udowodnić, że Chopin zawarł w swojej muzyce tak potężną dawkę emocji i energii, że odpowiednio ją samplując i aranżując, można by we współczesnym klubie poruszyć nie tylko serca i umysły, ale też paluszki, kolana i biodra. To mój prywatny hołd dla tego wrażliwca – mówi zaproszony do remixowania Chopina L.U.C.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 5 grudnia 2009
Godzina: 19:00
Adres: Klub Eter
ul. Kazimierza Wielkiego 19 - Wrocław