LAMB W KLUBIE ETER - LIONSTAGE
 

LAMB W KLUBIE ETER

9 LUTEGO 2012


Lamb kolejny raz odwiedzą Polskę! Ten naładowany elektroniką skład odwiedzi Klub Eter już w lutym! 

Lamb to legendarny i kultowy brytyjski duet, wyrosły na stylistyce bristol sound i trip hopu. Obok Massive Attack, Portishead i Hooverphonic, Lamb udowadnia, iż muzyka elektroniczna może mieć romantyczną twarz.

Charyzmatyczna wokalistka i autorka tekstów – Lou Rhodes oraz producent i multinstrumentalista Andy Barlow stworzyli niepowtarzalny styl łączący liryczną wokalistykę z ambientowymi, trip-hopowo jazzowymi pulsacjami. Ich niezwykłe produkcje oscylują pomiędzy lirycznymi, ambientowymi balladami, mrocznych trip hopem, aż po drapieżny i nerwowy drum’n’bass.

Mają swym koncie 5 albumów i 3 kompilacje, na których pojawiły się kultowe już dziś utwory jak: Gabriel, Górecki, Heaven, Angelica, Lullaby , Cottonwool czy God BlessW 2004 roku duet oficjalnie zawiesił swoją działalność, zaś jego twórcy skoncentrowali się na własnych, solowych projektach. Ostatni wspólny koncert Barlow i Rhodes zagrali w amsterdamskim klubie Paradiso we wrześniu 2004. Pamiętny występ został zarejestrowany na potrzeby płyty DVD, która nigdy się nie ukazała. Na początku 2009 roku świat obiegła sensacyjna wiadomość o wznowieniu działalności koncertowej duetu. W ramach trasy w 2009 zespół po raz pierwszy odwiedził Polskę i zagrał pamiętny koncert w warszawskim Palladium. Ogromny sukces trasy koncertowej zachęcił duet do powrotu do studia i pracy nad swoim piątym studyjnym albumem. W tym roku ukazał się nowy krążek pt. 5.

Po wyprzedanym koncercie na festiwalu Tauron Nowa Muzyka oraz FreeFormFestival, zespół ponownie zaprezentuje materiał z nowej płyty!

 
 

Informacje o koncercie


Data: 9 lutego 2011
Adres: Klub Eter
ul. Kazimierza Wielkiego 19 - Wrocław

 
LAMB W KLUBIE ETER
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej