Lech Janerka na WrocLove Summer Stage - LIONSTAGE

 

LECH JANERKA NA WROCLOVE SUMMER STAGE

25 CZERWCA 2021Lech Janerka wystąpi w Parku na Wielkiej Wyspie na plenerowym koncercie w ramach cyklu WrocLove Summer Stage! 

Koncert odbędzie się 25 czerwca na letniej scenie w Parku na Wyspie przy Wróblewskiego 9 w ramach festiwalu WrocLove Summer Stage.

WrocLove Summer Stage to letni cykl plenerowych koncertów w klimatycznym miejscu obok wrocławskiego ZOO i Hali Stulecia.

Lech Janerka, wrocławianin, muzyk rockowy, kompozytor, basista, autor tekstów.

Odczarowuje świat melodyjnymi okrzykami i przemyślanymi frazami, zmieniając słowa piosenek w rytmiczne zaklęcia. W świecie tych słów dobrze wyczuwalny jest moment, chwila, rzeczywistość. To świat alternatywny i pełen życia, z nieskończoną energią buntujący się przeciwko szarej codzienności.

Na polskiej scenie rockowej pojawił się pod koniec lat 70. W 1979 roku założył zespół Klaus Mitffoch, z którym nagrał płytę Klaus Mitffoch (1985), dla wielu najważniejszy krążek w dziejach polskiej muzyki rockowej. Ekspresją album dorównywał energii zespołów punk rockowych, charakteryzował się jednak znacznie bardziej rozbudowaną warstwą melodyjną i harmoniczną. Teksty odnosiły się do rzeczywistości PRL lat osiemdziesiątych, wiele z nich stanowiła zawoalowana krytyka panującego reżimu, a także wezwanie do walki. Album zwyciężył w ankiecie Magazynu Muzycznego wśród dziennikarzy na album trzydziestolecia i wśród czytelników Tylko Rocka na album lat 80.

Po odejściu z zespołu Lech Janerka wydał sygnowaną swoim imieniem i nazwiskiem Historię podwodną (1986). Następnie ukazały się płyty: Piosenki (1989), Ur (1991), Bez prądu (1993), Co lepsze kawałki (1993), Bruhaha (1994), Dobranoc (1996), Fiu fiu (2002), Plagiaty (2005). Janerka jest również twórcą muzyki do filmów „Chce mi się wyć” Jacka Skalskiego i „Obcy musi fruwać” Wiesława Saniewskiego.

 
 
 
 

Informacje o koncercie


Data: 25.06.2021
Godzina: 20.00
Adres: PARK NA WYSPIE
ul. Wróblewskiego 9 - Wrocław

 

Do koncertu pozostało

LECH JANERKA NA WROCLOVE SUMMER STAGE
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej