LES EJECTES W KLUBIE ŁYKEND - LIONSTAGE
 

LES EJECTES W KLUBIE ŁYKEND

11 PAŹDZIERNIKA 2004


Ofensywa francuskiego reggae na Wrocław trwa. 11 Października w Klubu Łykend weterani francuskiej sceny reggae. Niech was jednak nie zmyli ich długie już doświadczenie sceniczne. W ich występach nie ma nic z rutyny, mimo że zagrali już niemal tysiąc koncertów. Gościli już także w Polsce i za każdym razem porywali publiczność. 

“Granie koncertu ma sens i sprawia przyjemność, gdy jest jak na korcie - wysłana w przeciwną stronę piłeczka powraca do Ciebie odbita. W Polsce jest jeszcze inaczej. Po wysłaniu piłki powracają do nas dwie!“ - powiedział wokalista Steff w trakcie jednej z wizyt w Polsce. Trudno znaleźć lepszą rekomendację dla polskiej publiczności, ale także dla samych Les Ejectes.

Zespół powstał 16 lat temu i zaczął od przygody ze ska. W takich tonach utrzymany był ich pierwszych album „Glauque City Tei”. Na ich płytach wciąż pobrzmiewa ska, muzyczne oblicze Les Ejectes zmieniło się. Dziś granice ich twórczości wyznaczają także takie gatunki jak rap, ragga, reggae, dub, funky i rock. Po wydaniu kolejnego albumu „Ragga Protest Songs” zdobyli uznanie dub-reggae’owej sceny. Wkrótce zaowocowało to współpracą z Mad Profesorem, który zmiksował jeden z utworów na ich kolejnym krążku „Gangsta Skanka”.

Les Ejectes to prawdopodobnie najczęściej koncertująca kapela we Francji. W ciągu roku koncert przypada im raz na 2-3 dni. Poza Francją koncertowali we Włoszech, Szwajcarii, Niemczech, Kanadzie, Stanach, a nawet w Reykjaviku. W Polsce odwiedzali nie tylko duże miasta. Grali także na przykład na koncercie „Dni Miasta” w Krotoszynie czy Dzierżoniowie. Na koncie mają występy u największych gwiazd reggae, funky i hip hopu: Skatalites, Beastie Boys czy Mano Negra. Koncertowali nawet z Deep Purple.

Na jesieni tego roku ukaże się kolejny, już ósmy album zespołu ośmioosobowego, któremu towarzyszyć będzie DVD, będące podsumowaniem dotychczasowej działalności zespołu.

Występ ośmioosobowego Les Ejectes to kolejna okazja do wysłuchania na żywo żywiołowego, radosnego reggae znad Sekwany. Chyba już zdążyliście się przekonać, że język francuski pasuje do jamajskiej muzyki jak ulał?

Support: Wroclaw Crew

Soundsystem, w którego skład wchodzą dwie formacje ze stolicy Dolnego Śląska: Selektaz i Mouse Studio. Pierwszą z nich tworzą Bobo Dread i Senselecta – pionierzy soundsystemowych imprez we Wrocławiu. Pierwsze imprezy zaczynali w 2000 roku, okazyjnie grając w kilku klubach. Rok później zadomowili się w Madnessie, do którego zapraszali gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny. Wystąpili tam u boku m. in. Gentlemana, Caveman Sound, Da Killa czy Bass Medium. Już po tym jak połączyli swe siły z Mouse Studio zdobyli nagrodę publiczności na pierwszym ogólnopolskim 100% Vinyl Reggae Dancehall Clashu w Krakowie. Mouse Studio to trzyosobowa formacja (Da Mouse, Nimba i Kamila), która od 2000 roku gra na własnych podkładach z muzyką dancehall, reggae i hip hop. Grają także własne interpretacje jamajskich klasyków. Na imprezach sygnowanych przez Wroclaw Crew, Mouse Studio wzbogacają efektami generowanymi komputerowo i wokalami.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 11 października 2004
Godzina: 20.00
Adres: Klub Łykend
ul. Podwale - Wrocław

 
LES EJECTES W KLUBIE ŁYKEND
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej