LIZZ WRIGHT POWRACA DO WROCŁAWIA Z NOWĄ PŁYTĄ!

 
NOWY ALBUM “SHADOW"

LIZZ WRIGHT POWRACA DO WROCŁAWIA Z NOWĄ PŁYTĄ!

14 Marca 2024Ethno Jazz Festival zaprasza na koncert promujący najnowszą płytę amerykańskiej gwiazdy jazzu, LIZZ WRIGHT. 14 marca w Synagodze pod Białym Bocianem, obok premierowego materiału z albumu “Shadow”, nie zbraknie też znanych publiczności utworów z poprzednich płyt artystki. 

LIZZ WRIGHT – niepowtarzalny głos, nazwany przez The New York Times jako „gładki, ciemny alt posiadający cechy, które można kojarzyć z dojrzewającym w beczkach bourbonem lub miękką jak masło skórą”, stał się dla Lizz Wright drogą do przekraczania podziałów społecznych, przekazywania miłości i głębokiego poczucia człowieczeństwa.

Wright czerpie inspirację z jej wychowania na Południu w Georgii. Była tam dyrektorem muzycznym małego kościoła, którego jej ojciec był pastorem. Muzyka gospel oraz śpiew wezwań i odpowiedzi ze zborem dały początek jej relacji z muzyką. Niedługo później przemierzała Great American Songbook na swojej drodze do znakomitej kariery wokalnej.

W wieku 22 lat Wright zasłynęła w całym kraju jako wokalistka swoim koncertowym hołdem dla Billie Holiday, gdzie jej pełen gracji występ skradł serca publiczności. Rok później podpisała kontrakt z Verve Records na wydanie Salt, które znalazło się na szczycie list przebojów współczesnego jazzu Billboardu. Jej kolejne albumy nadal zajmowały czołowe miejsca na listach przebojów, a jej singiel „Lean In” (z Freedom & Surrender) znalazł się na Letniej Playliście Prezydenta Obamy 2016.

W czerwcu 2022 roku ukazał się Holding Space, genialny album na żywo zarejestrowany na koncercie w Berlinie. Rok 2024 zwiastuje premierę najnowszego albumu artystki “Shadow”, poruszający tematykę miłości, straty, wspólnoty i uzdrowienia. Utwory zostały stworzone w towarzystwie takich artystek jak Angelique Kidjo i Meshell Ndegeocello.

 
 

Informacje o koncercie

Data: 14.03.2024
Godzina: 19:00
Adres: SYNAGOGA POD BIAŁYM BOCIANEM
ul. Purkyneigo 7, Wrocław

 
 
 

Do koncertu pozostało

 
LIZZ WRIGHT POWRACA DO WROCŁAWIA
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej