MAKOWIECKI NA SCENIE CITY SOUNDS - LIONSTAGE
 

MAKOWIECKI NA SCENIE CITY SOUNDS

9 KWIETNIA 2014


City Sounds zaprasza 9 kwietnia do klubu muzycznego Łykend na koncert Makowieckiego promujący płytę „Moizm”. Nową płytą Makowiecki podważył podstawowe prawo rynku: można debiutować dwa razy. „Moizm” to czwarta płyta w dorobku Artysty, ale pierwsza tak świadoma, autorska i odważna. 

„Wypracowana, dopieszczona, powstawała przez kilka lat, bez pośpiechu. Z inspiracjami, wcale nieoczywistymi, sięgającymi muzyki francuskiej, z zaciekawieniem, wyczuwalnym, muzyką elektroniczną "Moizm" jest jednym z silnych kandydatów do polskiej płyty roku 2013” – tak o albumie Makowieckiego pisał na łamach GW Łukasz Kamiński.

„Moizm” przedstawia Makowieckiego w zupełnie nowym świetle – jako świadomego artystę, który przemawia własnym głosem i którego nie można ignorować. (…) Poza tym trzeba mieć naprawdę poukładane w głowie, by w czasach kiedy większość artystów inspiruje się zachodnimi nowościami w muzyce elektronicznej, sięgnąć tak głęboko do polskiej tradycji – Marcin Bieniek, T-Mobile Music.

„Moizm” – mimo retro sprzętu w roli głównej – to dla Tomka Makowieckiego milowy krok do przodu. Deklaracja niepodległości, radykalna rewolucja i jednocześnie mocny kandydat do tytułu polskiego albumu roku – Angelika Kucińska, Przekrój.

Makowiecki wciąga równie mocno singlowym, tanecznym „Holidays in Rome”, co 10-minutowym „Dzieckiem szczęścia”. (…) „Moizmem” Makowiecki otwiera nowe drzwi – Wojciech Przylipiak, Gazeta Prawna.

Punktem wyjścia były wielogodzinne jam sessions w drewnianej chacie na Kaszubach – finalne, oparte na syntezatorach brzmienie całości Makowiecki dopracowywał już w domowym studiu. Efektem trzech lat pracy jest „Moizm” – eklektyczna i wielowymiarowa płyta, a przede wszystkim autorska interpretacja historii muzyki elektronicznej. Makowiecki skomponował większość utworów i wyprodukował album, autorami tekstów są z kolei: Marek Jałowiecki (Delons, Generał Stilwell), Graftmann (Miss Polski) i Kuba Wandachowicz (Cool Kids Of Heath). O wyjątkowości wydawnictwa świadczą również goście zaproszeni do udziału w nagraniach płyty – ważne nazwiska krajowej sceny elektronicznej, Daniel Bloom, Władysław Komendarek i Józef Skrzek.

KONCERTY: Różnią się od płyty tym, że muzycy pozwalają sobie na improwizacje, bawią się w perfekcyjny sposób dźwiękiem wprowadzając ludzi w trans, zabierają publikę do magicznej krainy 'MOIZMU'. Piosenki pod warstwą pięknych aranżacji już są śpiewane razem z publicznością.

Muzycy współtworzący zespół to:

• Kuba Staruszkiewicz (Maria Peszek, wcześniej Pink Freud) - automaty perkusyjne,
• Patryk Stawiński (Maria Peszek, Homosapiens) - bas, syntezator,
• Olek Świerkot (Dawid Podsiadło, Miss Polski, współproducent ostatniej płyty Ani Dąbrowskiej) - gitara.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 9 kwietnia 2914
Godzina: 20.00
Adres: Klub Łykend
ul. Podwale 37/38 - Wrocław

 
MAKOWIECKI NA SCENIE CITY SOUNDS
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej