MANU CHAO NA XX PRZYSTANKU WOODSTOCK - LIONSTAGE
 

MANU CHAO NA PRZYSTANKU WOODSTOCK

2 SIERPNIA 2014Inspirujący, kreatywny i zaangażowany, jak nikt inny - tak mówi się o Manu Chao, który zagra na nadchodzącym Przystanku Woodstock! 

Inspirujący, kreatywny i zaangażowany, jak nikt inny - tak mówi się o Manu Chao. Muzyczna ikona ruchu alterglobalistycznego znów zawita do Polski. Znany ze swojego zaangażowania społecznego, twórczego kosmopolityzmu i wojowniczości w piosenkach, Manu Chao jest jednym z najbardziej wpływowych muzyków w historii najnowszej.

Inspiracji szuka w kulturze ulicznej i lokalnych scenach różnych krajów i narodowości. Jego wielokulturowa i wielojęzyczna muzyka to swoisty koktajl rocka, reggae, punka, ska oraz miks znalezionych dźwięków i rytmów z całego świata. Śpiewa w języku angielskim, hiszpańskim, francuskim, włoskim i kilku innych, nierzadko wplatając je wszystkie w jeden utwór.

Manu Chao urodził się w 1961 roku w Paryżu, w rodzinie hiszpańskich republikanów, która uciekła do Francji przed represjami rządu generała Franco. Na początku lat 80. Był członkiem Hot Pants, grupy tworzącej pod wpływem muzyki punkowej. W 1987 roku wraz z bratem Antonie Chao i ich kuzynem Santiago Casariego założył zespół Mano Negra, który był największą grupą w historii galijskiego rocka, z legionami wiernych fanów w całej Europie i Ameryce Południowej, gdzie mają status legendy.

Pierwszy solowy album – "Clandestino" – Manu Chao wydał w 1998 roku, odnosząc spektakularny międzynarodowy sukces. Drugi krążek, nagrany razem z Radio Bemba Sound System, "Proxima Estación: Esperanza", ukazał się w 2001 roku i szybko stał się absolutnym hitem. Potem przyszedł czas na "Sibérie m'était Contéee", pierwszy w pełni francuskojęzyczny album. Następnie ukazał się przebojowy "La Radiolina".

Artyście, tak jak przy projektach Radio Bemba czy Mano Negra, towarzyszą gitarzysta Madjid, perkusista Philippe Teboul oraz basista Gambeat. Wspólnie przedstawiają Manu Chao La Ventura - kwartet rockowy, wykonujący najbardziej legendarne, powszechnie znane utwory Manu Chao oraz nowe, dotąd nierejestrowane.

W ostatnich latach kilkaset tysięcy ludzi na całym świecie cieszyło się energicznym show La Ventura. Już wkrótce o sile tego kolektywu przekona się także woodstockowa publiczność.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 2 sierpnia 2014
Adres: XX Przystanek Woodstock
Kostrzyn nad Odrą

 
MANU CHAO NA PRZYSTANKU WOODSTOCK
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej