MAYITO RIVERA & THE SONS OF CUBA - LIONSTAGE
 

MAYITO RIVERA & THE SONS OF CUBA W STARYM KLASZTORZE

14 LUTEGO 2017


Jedyny w Polsce koncert gwiazdy z Kuby - Mayito Rivera & The Sons Of Cuba! Wieczór, 14 lutego, w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze pojawi się niepowtarzalna okazja do zakosztowania odrobiny karaibskiego szaleństwa przy najlepszej kubańskiej muzyce! 

Nie ulega wątpliwości, że Mario „Mayito” Rivera, nazywany „Poetą Rumby”, to jeden z najważniejszych kubańskich wokalistów na świecie. Przez ponad 20 lat, ze swoim charakterystycznym głosem, był frontmanem światowej sławy kubańskiego zespołu Los Van Van, wraz z którym otrzymał najważniejszą dla każdego muzyka nagrodę Grammy.

Światowa publiczność zna go również z filmu Wima Wendersa „Sons of Cuba” (Buena Vista Next Generation), w którym zagrał główną rolę.

Wyjątkowy tembr głosu, charakterystyczne tremolo, prezentowane przez Mayito Riverę, zawsze brzmią pierwszorzędnie we wszystkich wykonywanych przez niego gatunkach tj. son, rumba, afro, salsa, bolero czy timba.

Wielokrotnie nagradzany za swój wyjątkowy głos, ma na swoim koncie imponującą ilość międzynarodowych nagród. Wśród nich warto wymienić Grammy otrzymane wraz z zespołem Los Van Van oraz kolejną nominację do tej prestiżowej statuetki, tym razem za solową płytę „Negrito Bailandor” w kategorii „Best Salsa Album of the Year”. W trakcie swoich światowych tras koncertowych, dzielił scenę z takimi gwiazdami jak Pio Leyva, Osdalgia, Tirso Duarte.

Po opuszczeniu Los Van Van w 2011 roku, Mayito Rivera rozpoczął nową drogę z własnym zespołem „The Sons of Cuba”- sextetem młodych, wysokiej klasy muzyków z rodzinnego kraju, Kuby. Razem prezentują zaskakujący mix perfekcyjnych aranżacji, oraz oryginalnej mieszanki nowoczesnych i klasycznych rytmów zaczerpniętych z salsy, rumby, afro, timby a także z jazzu i funky. W przeciwieństwie do kubańskich standardów, gdzie zespoły liczą po około 10-14 członków, „The Sons of Cuba” są małą formacją. Tym bardziej zaskakujące jest, jak dużo energii i świeżości są w stanie wnieść na scenę i z jaką łatwością wprowadzają publiczność na całym świecie w elektryzującą atmosferę.

Zespól „The Sons of Cuba” występuje w składzie:

• Mayito Rivera - wokal
• Sergio Rodriguez - perkusja
• Juan Alvarez - trąbka, wokal
• Jarian Gutierrez - trąbka, wokal
• Rafael Perez - pianino, wokal
• Remis Lorenzo - bass, wokal
• Lezcano Martinez - conga

 
 

Informacje o koncercie


Data: 14 lutego 2017
Godzina: 20.00
Adres: Sala Gotycka
ul. Jana Ewangelisty Purkyniego 1 - Wrocław

 
MAYITO RIVERA & THE SONS OF CUBA W STARYM KLASZTORZE
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej