MAZOLEWSKI & PORTER W ZAKLĘTYCH REWIRACH
 

MAZOLEWSKI & PORTER W ZAKLĘTYCH REWIRACH

4 GRUDNIA 2019


Dwie bezkompromisowe osobowości polskiej sceny, których wspólny album ma szanse być jednym z najbardziej komentowanych wydarzeń sezonu. Duet Porter & Mazolewski to połączenie klasyki z nowoczesnością, rockowego pazura z jazzową wirtuozerią i bluesowym duchem, zamkniętych w formie świetnie skrojonych piosenek. 

Z jednej strony John Porter, Anglik, który w latach 70-tych wybrał Polskę na swój dom, znalazł się w pierwszym składzie Maanamu, grał ballady Cohena z Maciejem Zembatym, nagrał kultowe płyty z zespołem Porter Band, solowe i w duecie z Anitą Lipnicką. Z drugiej strony Wojtek Mazolewski człowiek, którego muzyka stanowi jeden z najlepszych polskich produktów eksportowych, niestrudzony propagator jazzu, grywający na całym świecie ze składami Pink Freud czy Wojtek Mazolewski Quintet.

Muzyczne drogi obu artystów skrzyżowały się po raz pierwszy podczas nagrywania albumu Wojtka zatytułowanego „Chaos Pełen Idei“. Od pierwszej minuty sesji nagraniowej okazało się, ze obaj artyści rozmawiają tym samym muzycznym językiem. Kolejne miesiące w trasie, próby i koncerty zaowocowały nowymi pomysłami na utwory. Obecnie John i Wojtek zakończyli pracę nad wspólnym albumem, którego premiera planowana w tym roku, obecnie przygotowują się do wspólnych koncertów.

Skład Mazolewski/Porter uzupełniają znakomici muzycy:

• Piotr „Rubens” Rubik | gitara,
• Tomek „Harry” Wadowski | perkusja.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 4 grudnia 2019
Godzina: 20.30
Adres: Zaklęte Rewiry
ul. Krakowska 100 - Wrocław