MESHELL NDEGEOCELLO W STARYM KLASZTORZE - LIONSTAGE
 

MESHELL NDEGEOCELLO W STARYM KLASZTORZE

28 KWIETNIA 2017


Jedna z najwybitniejszych basistek na świecie wystąpi 28 kwietnia w Sali Gotyckiej wrocławskiego klubu muzycznego Stary Klasztor! Koncert Meshell Ndegeocello otworzy coroczne kilkudniowe Święto Gitary, w ramach którego do Wrocławia przyjeżdżają gitarzyści z całego świata, aby wspólnie ustanowić nowy Gitarowy Rekord Guinnessa. 

Meshell Ndegeocello to jedna z największych indywidualności na współczesnej scenie muzycznej. Wyobraźnia artystki nie zna granic – każda z jej płyt to zupełnie nowe muzyczne doświadczenie. Soul, r’n’b, jazz, reggae, pop, funk, hip-hop, rock to tylko punkty na mapie, zaproszenie do międzykontynentalnej podróży w nieznane!

Meshell Ndegeocello urodziła się w 1968 roku w Berlinie, zmysł muzyczny odziedziczyła po swoim ojcu, saksofoniście Jacques'u Johnsonie. Pierwszą osobą, która dostrzegła jej talent była Madonna, która wspólnie z Meshell nagrała przebój „I'd Rather Be Your Lover”. To dla jej wytwórni płytowej Maverick Records artystka nagrała swoich pierwszych pięć albumów, w tym najbardziej osobisty krążek w całej karierze, „Bitter”. Ogromnym powodzeniem cieszyły się single "If That's Your Boyfriend (He Wasn't Last Night)", "Leviticus: Faggot" oraz "Who Is He and What Is He To You?" Zdecydowana większość materiału na płytach to jej własne utwory, choć zwykle na każdym albumie pojawia się jeden, czy dwa covery, w tym kompozycje Billa Withersa, Marvina Gaye’a czy Boba Marleya. Największym przebojem Meshell jest właśnie wykonany z Johnem Mellencampem cover "Wild Night" Vana Morrisona, który wspiął się na 3 miejsce listy Billboardu. Wyjątkiem jest tu przedostatnie wydawnictwo artystki „Pour Une Ame Souveraine: A Dedication To Nina Simone”, w całości wypełnione utworami śpiewanymi niegdyś przez wielką gwiazdę jazzu. Od 2005 roku Meshell jest także aranżerką i producentką muzyczną własnego materiału. Na liście jej współpracowników są m.in. Prince, Lenny Kravitz, The Rolling Stones, Alanis Morissette, George Clinton, Herbie Hancock, Steve Coleman, Marcus Miller i Chaka Khan. Na jej płytach pojawiają się największe gwiazdy światowego jazzu - Cassandra Wilson, Kenny Garrett, Jack de Johnette i Pat Metheny.

Wydała 11 znakomitych albumów. Wielokrotnie nominowano ją do nagrody Grammy. Ostatnie wydawnictwo, zatytułowane „Comet, Come To Me”, ukazało się w 2014 roku. Według artystki ta płyta to ćwiczenie życia chwilą, poddanie się spontaniczności, bycie tutaj i teraz. Nie album konceptualny, ale wypowiedź artystyczna, która powstała pod wpływem twórczego impulsu i wyraz twórczej wolności.

We Wrocławiu Meshell Ndegeocello wystąpi po raz drugi, w 2014 roku zagrała w klubie Eter genialny koncert. Wiemy jedno, na pewno nie będzie to powtórka z rozrywki, bo Meshell nigdy nie wykonuje tego samego repertuaru i każdy jej występ jest prawdziwą niespodzianką dla słuchaczek i słuchaczy. I okazja do zetknięcia się z jedną z najwybitniejszych artystek na świecie.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 28 kwietnia 2017
Godzina: 20.00
Adres: Sala Gotycka
ul. Jana Ewangelisty Purkyniego 1 - Wrocław

 
MESHELL NDEGEOCELLO W STARYM KLASZTORZE
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej