MISIA W RAMACH ETHNO JAZZ FESTIVAL - LIONSTAGE
 

MISIA W RAMACH ETHNO JAZZ FESTIVAL

15 lutego 2013


Artystka wystąpi 15 lutego 2013 r. we Wrocławiu w ramach Ethno Jazz Festivalu w koncercie promującym jej najnowszą płytę „Senhora da Noite”. Koncert ten to wielki powrót do tradycyjnego fado – najbardziej emocjonalnego oblicza Mísi. 

Po 20 latach kariery muzycznej zapoczątkowanej debiutancką płytą zatytułowaną po prostu „Mísia” (EMI – 1991) i po upływie dekady od wydania jej ostatniego albumu z tradycyjnym fado „Ritual” (Erato – 2001), projekt Senhora da Noite wydaje się oczywistym i ważnym krokiem w karierze artystycznej Mísi.

Koncepcja albumu zakłada połączenie tradycyjnej muzyki fado z tekstami stworzonymi wyłącznie przez kobiety – poetki i pisarki (m.in.: Helia Correia, Lidia Jorge czy Florbela Espanca), inne wokalistki takie jak Amélia Muge czy Adriana Calcanhotto oraz legendy muzyki fado: wielką Amalię Rodrigues, Aldinę Duarte czy właśnie Mísię.

Album zawdzięcza swój klimat niepowtarzalnemu stylowi Mísi, wokalistce akompaniuje nie tylko trio gitar fado, ale także akordeon, skrzypce i fortepian, które pojawiały się już na kilku albumach począwszy od „Garras dos Sentidos” (Erato/Warner Music Classic – 1998).

Jest to pierwszy w historii muzyki fado projekt artystyczny, w którym kobiety odgrywają rolę ważniejszą niż ta, którą przewiduje dla nich tradycja. Są nie tylko muzami i wykonawczyniami, ale również kreatywnym autorkami. Podobnie jak w przypadku wszystkich jej poprzednich wydawnictw, większość tekstów z albumu została napisana specjalnie na potrzeby głosu Mísi. Repertuar został ponadto wzbogacony o utwory stworzone przez nieżyjące już autorki.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 15 lutego 2013
Adres: Centrum Sztuki IMPART
ul. Mazowiecka 17 - Wrocław

 
MISIA W RAMACH ETHNO JAZZ FESTIVAL
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej