MUCHY I GOŚCIE W STARYM KLASZTORZE - LIONSTAGE
 

MUCHY I GOŚCIE W STARYM KLASZTORZE

9 PAŹDZIERNIKA 2015


Muchy to bez wątpienia jeden z filarów polskiej muzyki w XXI wieku. Debiutancka płyta „Terroromans” pojawiła się w czołówce niemal wszystkich liczących się rankingów i plebiscytów. I słusznie - to jeden
z najbardziej przebojowych albumów w historii polskiego rocka. 

Fantastyczne kompozycje, mistrzowskie teksty Michała Wiraszki, niewymuszona prostota, dbałość o niuanse i całkowity brak szacunku dla tradycji - tym właśnie charakteryzuje się do dziś muzyka poznańskiej grupy. Pozytywne reakcje na płytę pozwoliły zespołowi wyruszyć w samodzielną trasę koncertową oraz otworzyły drzwi na największe i najważniejsze sceny polskich festiwali (Open’er, Jarocin, Off Festival).

Przez dwa lata Muchy zagrały prawie 150 koncertów, a jesienią 2009 roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Sony Music, co zaowocowało znakomicie przyjętą płytą „Notoryczni debiutanci”. Pierwszy singiel z nowego albumu - „Przesilenie” - stał się drugim największym wielkopolskim hitem w 30-letniej historii Listy Przebojów Trójki. Później ukazało się podwójne wydawnictwo „chcecicospowiedziec”, zawierające prócz nowej muzyki również film fabularno-dokumentalny o zespole. Film oraz teledysk do kolejnego singla („Zamarzam”) wyprodukowała kultowa zielonogórska grupa filmowa SkyPiastowskie. W tym samym roku do zespołu dołączył Krzysztof Zalewski, wspomaga zespół nie tylko wokalem, ale również grą na instrumentach klawiszowych i gitarze.

W październiku 2014 roku ukazała się długo oczekiwana płyta „Karma market” zawierająca dziesięć piosenek. Były to dziesiąte urodziny zespołu! I znów Muchy z lekkością The Smiths pokazały, że polski rock nie musi być popeliną. A na koncertach brzmią jeszcze lepiej i jeszcze bardziej przebojowo niż na płytach!

Rok temu - 10 października 2014 zespół wraz z gośćmi (m.in. Nosowską, Peją i happysad) zagrał w Poznaniu koncert urodzinowy, którego data zbiegła się w czasie z premierą "Karma market". Dało to początek tradycji - teraz już co roku tego dnia Muchy będą grać koncerty urodzinowy, zapraszając swoich przyjaciół z miasta, w którym odbędzie się koncert.

Najbliższe, jedenaste urodziny zespół będzie obchodził we wrocławskim Starym Klasztorze 10 października! Gościnne występy zapowiedzieli wrocławscy muzycy zaprzyjaźnieni z Muchami: Marcin Bors - producent muzyczny, odpowiedzialny za całą rzeszę rodzimych płyt z ostatniej dekady, w tym za albumy Much „Notoryczni debiutanci” i ”chcecicospowiedziec” oraz Maciek Wasio - lider wrocławskiego OCN, wieloletni kumpel zespołu i dobry duch wszelkich wydarzeń towarzyskich.

Podczas koncertu Muchy zagrają przekrojowy materiał z czterech dotychczasowych płyt a także materiał z mającego ukazać się w listopadzie pierwszego w historii zespołu koncertowego albumu zatytułowanego „FALA”, opartego na ścieżce dźwiękowej filmu z roku 1985 o tym samym tytule w reżyserii Piotra Łazarkiewicza.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 9 października 2015
Godzina: 20.00
Adres: Sala Gotycka
ul. Purkyniego 1 - Wrocław

 
MUCHY I GOŚCIE W STARYM KLASZTORZE
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej