NATACHA ATLAS NA ETHNO JAZZ FESTIVAL - LIONSTAGE
 

NATACHA ATLAS NA ETHNO JAZZ FESTIVAL

21 PAŹDZIERNIKA 2015


Natacha Atlas - gwiazda world music łącząca muzykę arabską i północnoafrykańską ze współczesnymi brzmieniami europejskimi - wystąpi we Wrocławiu w ramach Ethno Jazz Festival. Koncert odbędzie się 21 października w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1. 

Natacha Atlas łączy w swoich utworach muzykę arabską i północnoafrykańską z wpływami europejskimi takimi jak ambient, electronica, hip hop, R&B, reggae i bossa nova. Sama określa swoje piosenki jako "modern cha'abi", czyli unowocześniony egipski pop.

Natacha Atlas to urodzona w Belgii córka Egipcjanina i Angielki, znana na całym świecie artystka łączącą muzykę arabską i północnoafrykańską z zachodnim popem i elektroniką. Większą część swojego życia spędziła na przeprowadzkach. Mieszkała w Brukseli, w Egipcie, Grecji i Anglii, a obcowanie z tak różnymi kulturami nie mogło pozostać bez wpływu na muzykę, którą tworzy.

Mając na swoim koncie udział w kilku krótkoterminowych projektach, na początku lat 90. ubiegłego wieku zetknęła się z wielokulturową londyńską grupą Transglobal Underground. Spotkanie przerodziło się w długotrwały i szczęśliwy związek. Początkowo artystka występowała z grupą gościnnie, jednak już po dwóch latach wybiła się na czołową członkinię kwartetu dając niezapomniane pokazy jako wokalistka i tancerka brzucha.

Karierę solową rozpoczęła w roku 1999 i wkrótce zasłynęła jako jedna z najbardziej oryginalnych i innowacyjnych postaci świata artystycznego naszych czasów.

Sukces, jaki odniosła zarówno na Bliskim Wschodzie jak i na zachodzie, świadczy o tym, jak atrakcyjne może być połączenie odmienności. Egzotyczne arabskie skale, rytmy i warstwy muzyczne otwierają nowe horyzonty przed uwięzionym w rytmie 4/4 zachodnim popie i dają szansę ogromnej i różnorodnej scenie muzycznej Bliskiego Wschodu przemówić do innych kultur.

Występowała na scenach całego świata, zarówno na międzynarodowych festiwalach (np. Montreal and Montreux Jazz Festival, Roskilde, Summer Stage Central Park NYC, Paleo Festival, Glastonbury, Olympic Arts Sydney 2000, Pirineos Sur, Sziget i wiele innych) jak i na scenach innych teatrów i klubów.

Wrocławska publiczność miała okazję podziwiania talentu Natachy Atlas w roku 2008 podczas Ethno Jazz Festival.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 21 października 2015
Godzina: 20.00
Adres: Sala Gotycka
ul. Purkyniego 1 - Wrocław

 
NATACHA ATLAS NA ETHNO JAZZ FESTIVAL
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej