NAZARETH NA THANKS JIMI FESTIVAL - LIONSTAGE
 

NAZARETH NA THANKS JIMI FESTIVAL

1 MAJA 2015


Światowa legenda rocka, NAZARETH oraz ulubieńcy polskiej publiczności, zespół IRA wystąpią 1 maja
we Wrocławiu na Thanks Jimi Festival, w ramach którego już po raz 13. odbędzie się próba ustanowienia nowego GITAROWEGO REKORDU GUINNESSA! 

Nieśmiertelne przeboje "Love Hurts", "Hair Of The Dog" i "Dream On", a także „Nadzieja”, „Mój dom” i „Wiara” zabrzmią podczas KONCERTU GWIAZD, który odbędzie się we wrocławskiej Hali Stulecia.

NAZARETH to zespół - legenda. Nagrane przez grupę albumy były sprzedawane w milionach egzemplarzy.

W 1968 roku członkowie grupy rozpoczęli wspólne występy jeszcze pod nazwą The Shadettes, koncertując głównie w pubach w rodzinnym Dunfermline w Szkocji. Na przełomie 1970/71 roku grupa zdecydowała się zmienić nazwę na Nazareth. Odświeżenie wizerunku zespołu było związane z nagraniem pierwszej płyty w prestiżowej wytwórni w Londynie.

Od tego momentu dla Nazareth zaczęły się czasy największej świetności, a płyty "Razamanaz" i "Loud 'n' Proudz" z 1973 roku wyniosły grupę na szczyty list przebojów na zachodzie Europy. Wydany w 1975 roku album "Hair of the Dog" przyniósł zespołowi uznanie na całym świecie, a w samych Stanach Zjednoczonych sprzedał się w liczbie ponad miliona egzemplarzy.

Kiedy w sierpniu 2013 roku lider i hipnotyzujący wokalista Nazareth, Dan McCafferty, ogłosił, że jest zmuszony przejść na emeryturę, pojawiły się pytania o przyszłość zespołu. Od tamtego czasu muzycy szukali godnego zastępcy.

W tym roku wszystkich fanów Nazareth ucieszyła wiadomość, że zespół powraca na trasę z nowym wokalistą, Carlem Sentance. Jak stwierdził basista i założyciel zespołu Nazareth, Pete Agnew: „Sentance już na pierwszym przesłuchaniu po prostu rzucił nas na kolana”.

We Wrocławiu zespół Nazareth wystąpi w składzie:

• Carl Sentance (wokal),
• Pete Agnew (gitara basowa),
• Jimmy Murrison (gitara),
• Lee Agnew (perkusja).

Będzie to pierwsza okazja w Polsce, by zobaczyć Carla Sentance w akcji, bo wokalista dopiero w kwietniu 2015 rozpoczyna współpracę z zespołem. O tym jak prezentuje się nowa odsłona zespołu będą mogli przekonać się widzowie Koncertu Gwiazd w Hali Stulecia, na którym prócz NAZARETH wystąpi najsłynniejszy skrzypek świata NIGEL KENNEDY w specjalnym programie "Hedrix Project" oraz legenda polskiego rocka, zespół IRA.

Koncert Gwiazd rozpocznie się o godz.17.00, bezpośrednio po próbie ustanowienia nowego Gitarowym Rekordzie Guinnessa, który w tym roku odbywa się w nowym miejscu - na Pergoli w kompleksie Hali Stulecia.

Jak mówi pomysłodawca Rekordu, Leszek Cichoński: - "Dwie sceny – plenerowa na Pergoli oraz scena w Hali Stulecia – pozwolą na zorganizowanie imprezy na najwyższym poziomie oraz na uniknięcie przerw pomiędzy koncertami poszczególnych wykonawców. Scenę na Pergoli dzieli od Hali Stulecia zaledwie 100 metrów".

 
 

Informacje o koncercie


Data: 1 maja 2015
Godzina: 17.00
Adres: Hala Stulecia
ul. Wystawowa 1 - Wrocław

 
NAZARETH NA THANKS JIMI FESTIVAL
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej