Nigel Kennedy plays Jimi Hendrix feat Mike Stern - LIONSTAGE

 

NIGEL KENNEDY PLAYS JIMI HENDRIX FEAT. MIKE STERN

2 WRZEŚNIA 2022Zapraszamy do Wrocławia na wyjątkowy koncert brytyjskiego wirtuoza skrzypiec, Nigela Kennedy'ego oraz legendy gitary jazz-rockowej, Mike'a Sterna z okazji przypadającej w tym roku 80. rocznicy urodzin Jimiego Hendrixa, największego twórcy i innowatora rocka i gitary elektrycznej. 

Koncert "Nigel KENNEDY Plays Jimi HENDRIX feat. Mike STERN” odbędzie się 2 września w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. To będzie wyjątkowy koncert dwóch Tytanów i „Szalonych Wojowników” z pogranicza jazzu, rocka i klasyki, którzy spotkają się na scenie, aby oddać hołd swojemu guru – Jimiemu Hendrixowi!

 

Kennedy i Stern nagrali osobno płyty i specjalne utwory poświęcone „Stwórcy Nowej Muzyki i Gitary”, a teraz w przededniu 50. rocznicy jego śmierci tworzą wspólny projekt.

 

Mike Stern to jeden z najwybitniejszych światowych gitarzystów jazz-rockowych, grał w grupach Milesa Davisa i Jaco Pastoriusa oraz w zespołach Steps Ahead, Blood, Sweat and Tears. Zawsze podkreśla ze jego idolem i inspiracją jest Jimi Hendrix. Razem z międzynarodowym zespołem Kennedy'ego będzie się starał przenieść nas w klimat Festiwalu w Woodstock.

 

Nigel Kennedy, najlepiej sprzedający płyty klasyczny muzyk wszechczasów, porusza się równie swobodnie w repertuarze klasycznym jak i współczesnym. Od dawna funkcjonuje jako ciekawa postać w środowisku brytyjskiego rocka i pop. Artyści, z którymi współpracował bądź nadal współpracuje, to miedzy innymi: The Who, Robert Plant, Jeff Beck, Paul McCartney, Donovan, Boy George, Peter Gabriel, Kate Bush, Damon Reece (Massive Attack), Jon Lord (Deep Purple), Eddie Kramer (producent Jimiego Hendrixa).

 

10 lat temu, z okazji 40. rocznicy śmierci t Jimiego Hendrixa, to właśnie Kennedy został zaproszony do zaprezentowania w klubie Ronnie Scotts, ostatnim miejscu, w którym wystąpił Hendrix, programu w hołdzie legendarnemu muzykowi.

 

Uczestnicy Gitarowego Rekordu Guinnessa pamiętają zapewne rewelacyjny koncert "Nigel Kennedy plays Jimi Hendrix", który odbył się 1 maja 2015 we wrocławskiej Hali Stulecia.

 

 
 

Informacje o koncercie

 

Data: 02.09.2022
Godzina: 20:00
Adres: NARODOWE FORUM MUZYKI

 

 

 

Do koncertu pozostało