NNEKA ZAŚPIEWA WE WROCŁAWIU!

 
AUTORKA MIĘDZYNARODOWEGO HITU „HEARTBEAT”

NNEKA - GWIAZDA MUZYKI SOUL ZAŚPIEWA WE WROCŁAWIU!

11 Kwietnia 2024Porównywana do Lauryn Hill i Erykah Badu autorka międzynarodowego hitu „Heartbeat”, NNEKA EGBUNA, wystąpi 11 kwietnia Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze. Nigeryjska piosenkarka, autorka tekstów i malarka przejeżdża do Wrocławia na zaproszenie Ethno Jazz Festival. 

Urodzona i wychowana w okolicach regionu Delta w Nigerii, Nneka Lucia Egbuna przeprowadziła się do Niemiec w wieku 20 lat, aby studiować antropologię na Uniwersytecie w Hamburgu. To właśnie w czasie studiów doskonaliła swój kunszt jako autorka tekstów piosenek.

Twórczo oscyluje wokół takich gatunków, jak soul, hip-hop i reggae, nadając kreowanej muzyce poetycki rys. Jej politycznie nacechowane teksty – poruszające wiele kwestii społecznych, takich jak miłość macierzyńska, złamane serce czy dążenie do sprawiedliwości – szybko stały się jednym z najsilniej brzmiących, afrykańskich głosów.

Nneka – oprócz imponującej kariery muzycznej – angażuje się w ważne, społeczne inicjatywy. W 2016 roku dołączyła do grupy afrykańskich artystek o nazwie Les Amazones de l’Afrique, aby zabrać głos w sprawach przemocy wobec kobiet na całym świecie.

"Love Supreme" ostatni album Nneki, powstał w czasie lockdownu. To niezwykle unikalne dzieło, w którym artystka opowiada swoją historię przez pryzmat elektronicznego popu, z subtelnym wpływem neo-soulu, hip hopu, afrobeatu, reggae i jazzu.

 
 

Informacje o koncercie

Data: 11.04.2024
Godzina: 20:00
Adres: STARY KLASZTOR
ul. Purkyniego 1, Wrocław

 
 
 

Do koncertu pozostało

 
NNEKA – GWIAZDA MUZYKI SOUL ZAŚPIEWA W STARYM KLASZTORZE
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej