OCTOBER REGGAE JAM 2007 - LIONSTAGE
 

OCTOBER REGGAE JAM 2007

20 PAŹDZIERNIKA 2007


20 października w katowickim „Mega Klubie” odbędzie się impreza October Reggae Jam 2007, podczas której będzie można usłyszeć i zobaczyć na żywo czołówkę polskich soundsystemów: Ba-Lan, Ras Luta, Malik Selecta oraz Silesian Sound. 

Ba-lan to niezwykle utalentowane męskie trio prosto ze stolicy. Nazwa ich soundu pochodzi z wietnamskiego słowa, które w naszym ojczystym języku znaczy po prostu Polska. Zespół ten powstał na przełomie sierpnia i września 2005 roku, w jego składzie możemy odnaleźć aż jedną trzecią niezwykle popularnego reggae`owego zespołu - Vavamuffin. Pablopavo jest odpowiedzialny za wokalną część, Dubbist za wszelkiego rodzaju efekty specjalne oraz Rootsdrivah, który odpowiada za muzykę, którą słyszymy w głośnikach. Z pewnością po ich występie możecie spodziewać się doskonałej dawki energii.

Ras Luta jest członkiem jednego z najbardziej rozpoznawalnych i rozchwytywanych polskich soundsystemów - mowa tu rzecz jasna o EastWest Rockers. Jego charakterystyczny głos sprawia, że fani jamajskich dźwięków mogą go słuchać niemal bez przerwy. Tym razem będzie można go oglądać w kolejnej odsłonie, a to za sprawą Malika. Selektora znanego i kojarzonego przede wszystkim z SingleDread.

Silesian Sound to Sound System, w którego skład wchodzą trzej wokaliści oraz czterej instrumentaliści. Na polskiej scenie istnieją już 3 lata, grając muzykę inspirowaną głównie reggae, roots, dancehall, funk zdobyli sobie już dużą liczbę fanów. W styczniu 2006 roku wydali teledysk „Dancehall”, który szerokim echem odbił się w świecie reggae.

Malik Selecta od 2002 roku związany jest z warszawskim soundsystemem SingleDread, w którym pełni rolę selektora, speca od wizualizacji oraz promotora. Jego selekcje z pewnością porwą wszystkich do tańca.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 20 października 2007
Godzina: 22.00
Adres: MEGACLUB
ul. Żelazna 9 - Katowice