ÓLAFUR ARNALDS W RAMACH CITY SOUNDS - LIONSTAGE
 

ÓLAFUR ARNALDS W RAMACH CITY SOUNDS

21 MARCA 2012


Po świetnie przyjętym koncercie w 2010 roku, City Sounds ma przyjemność zaprosić na występ islandzkiego artysty Ólafura Arnaldsa. Ulubieniec Sigur Ros pojawi się 21 marca w Centrum Sztuki Impart we Wrocławiu. Islandczyk zaprezentuje fanom muzyki alternatywnej spotkanie z klasycznymi aranżacjami i delikatną elektroniką. 

Koncerty Olafura są zawsze owacyjnie witane a ostatni album artysty zyskał doskonałe recenzje w tak prestiżowych magazynach i portalach jak Uncut, Clash, Dazed & Confused, Paste, Pitchfork czy Drowned In Sound.

Ólafur Arnaldsur (ur. 3.11.1986 r. w Mosfellsba) to islandzki multiinstrumentalista . Tworzy świat delikatnych kompozycji symfonicznych, łącząc w niezwykły sposób brzmienie smyczków i pianina. Z sukcesem łączy klasykę i pop.

Sam mówi o tym w ten sposób: „Scena klasyczna wydaje się zamknięta dla ludzi, którzy nie studiowali muzyki przez całe swoje życie. Chciałbym wnieść mój klasyczny wpływ w życie ludzi, którzy zazwyczaj nie słuchają tego rodzaju muzyki – otworzyć ich umysły. Zwłaszcza ludzi młodych, którzy zdają się stanowić najliczniejszą grupę wśród mojej publiczności”.

Polscy fani mieli okazję przeżyć to w 2008 roku, gdy Arnalds wystąpił jako support przed koncertem Sigur Rós w Warszawie. Prezentował wtedy materiał z EPki „Variations of Static” (2008). Rok wcześniej wydał swój debiutancki album „Eulogy for Evolution”, który zyskał duże uznanie wśród krytyków. Po klasycznym debiucie, na „Variations of Static” pojawiły się już elektroniczne trzaski i odgłosy maszyn. W 2010 roku Ólafur wydał swój kolejny album – „…and they have escaped the weight of darkness”.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 21 marca 2012
Adres: Centrum Sztuki IMPART
ul. Mazowiecka 17 - Wrocław

 
ÓLAFUR ARNALDS W RAMACH CITY SOUNDS
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej