ON-U SOUND SYSTEM DUB SHOW - LIONSTAGE
 

ON-U SOUND SYSTEM DUB SHOW

20 STYCZNIA 2004W styczniu 2004 przybywa do Polski jeden z największych współczesnych producentów muzyki ADRIAN SHERWOOD z On-U Sound Records. Towarzyszyć mu będą: wokalista i MC GHETTO PRIEST, Denise Sherwood (córka Adriana - wokale) oraz Nick Coplowe (kontrola brzmienia od frontu). 

Adrian Sherwood:

• W 1980 roku założył wciąż funkcjonującą wytwórnię płytową On - U Sound, do dziś uważaną za jedną z najbardziej wpływowych i postępowych wytwórni z muzyką reggae dub w Wlk. Brytanii
• Jest odpowiedzialny za sukces i brzmienie takich grup jak Tackhead, Dub Syndicate, African Head Charge, Audio Active
• Lista wykonawców, z którymi współpracował obejmuje tak legendarne nazwy dla świata reggae jak Lee Scratch Perry, Sly & Robbie, Twinkle Brothers, Misty In Roots czy Prince Far I oraz muzyki ogólnie jak: Primal Scream (dubowy album „Echo Dek”), Depeche Mode, Ministry, The Fall, Simple Red, Cabaret Voltaire, Sinead O’Connor, KFDM czy The Cure.
• Przybywa do Polski po raz trzeci – pierwszy raz gościł wraz z Gary Clail’em i Markiem Stewartem jako inżynier dźwięku koncertu Reggae Is King w Poznaniu w 1986, następnie zagrał trzy imprezy w ramach On-U Sound System w 1999 roku.
• Jego współpraca z Polską obejmuje m.in. mixy niektórych utworów legendarnego projektu Twinkle Brothers + Trebunie Tutki czy solowych dokonań Mamadou Dioufa.
• Jest współtwórcą pierwszego w historii zespołu grającego dub blues –Little Axe.
• Był producentem ostatniej płyty Asian Dub Foundation "Enemy Of The Enemy"
• W 2003 roku wydał swój pierwszy solowy album "Never Trust a Hippie" nakładem Real World Records Petera Gabriela i do chwili obecnej sprzedał go w nakładzie ponad 40.000 kopii.
• Jego sound system występował jako support na wielu koncertach Massive Attack, Blur oraz Asian Dub Foundation w Europie w 2003 roku. Prawdopodobnie żaden inny sound system nie występował jeszcze przed tak dużą publicznością.
• Po raz pierwszy występować będzie w Polsce z Ghetto Priestem – czarnym wokalistą udzielającym się wcześniej w African Head Charge. W roku 2003 nakładem On-U Sound Records ukazała się ich wspólna płyta „Vulture Culture”.
• Adrian Sherwood słynnie z niespotykanych umiejętności miksowania na żywo a jego podejście do wykorzystania miksera jako twórczego instrumentu oraz muzyczna wyobraźnia nie mają sobie równych.

Ghetto Priest:

Ongiś piłkarski chuligan z wojskowym doświadczeniem, następnie rabuś i więzień, postanowił w końcu zmienić swoje życie na lepsze i stał się prawdziwym rasta. GHETTO PRIEST (Ksiądz z getta) od pewnego czasu znany jest jako członek rodziny-kolektywu ON-U SOUND. Najpierw był długoletnim członkiem składu koncertowego AFRICAN HEAD CHARGE, a obecnie występuje jako MC sound systemu Adriana Sherwooda

Uznany za fantastycznego wokalistę, GHETTO PRIEST został zaproszony przez ASIAN DUB FOUNDATION do nagrania wokali w utworze otwierającym ich ostatni, wydany w bieżącym roku, album „Enemy Of The Enemy”.

Bardziej bądź mniej znani artyści jak The Underwolves, Sinead O'connor, Groove Armada, James Hardway czy Little Axe skorzystali z okazji dodania ich wydawnictwom dodatkowych smaczków poprzez wykorzystanie jego głosu. Po umieszczeniu jednego własnego utworu na składance “On-U Sound Presents Chainstore Massacre” (CD/2xLP EFA 68202), czas na kolejny krok i oto na rynku pełny debiutancki album. Płyta ta to 60 minut słuchania i tanecznych doświadczeń w świecie dub i reggae z zaangażowanymi tekstami. Na „Vulture Culture” znajdziesz 12 kompozycji z gościnnym udziałem takich wokalistów jak Simon Bogle, Ri Ra, Junior Delgado, samplowanym Prince Far I oraz Carltonem 'Bubblers' Ogilvie (2Badcard). Usłyszysz tu również Denise – córkę Adriana Sherwooda oraz syna Lee Scratch Perry'ego Omara!

Carlton „Bubblers” Ogilvie w większości utworów odpowiedzialny jest za perkusję, bass i piano. Skip McDonald w pięciu numerach zapewnia gitarowe ślady, jamajscy przyjaciele Sly & Robbie, Jazzwad oraz Style Scott dodatkowo ukazują swoje umiejętności a Crucial Tony z Creation Rebel oraz Dr. Das z Asian Dub Foundation dokładają swoje na gitarze i basie.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 20.01.2004
Adres: Klub W Z
Plac Wolności 7 - Wrocław

 
ON-U SOUND SYSTEM DUB SHOW
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej