ONE LOVE SOUND FEST 2004 - LIONSTAGE
 

ONE LOVE SOUND FEST 2004

10 LISTOPADA 2004Muzyka reggae/dancehall i z pewnością jej fani z całej Polski opanują Wrocław 10 listopada. W klubie W-Z zainstaluje się czternaście reggae'owych kapel i soundsystemów. Całość pod hasłem miłości i tylko miłości. One Love Fest rozgrzeje wasze serca i nie pozwoli wam spokojnie usiedzieć w ten listopadowy wieczór. 

Reggae i dancehall cieszą się coraz większą popularnością. Soundsystemy, które do niedawna jeszcze nie trafiały ze swą muzyką poza grono zagorzałych fanów reggae, dziś są oznaką świeżego powiewu w polskiej muzyce. Dźwiękowe selekcje oparte na świetnie nadających się do tańca jamajskich standardach reggaeowych, połączone z dynamicznym wokalem MC, tworzą nową jakość w polskiej muzyce.

Z jednej strony nawiązując do hip hopu przyciągają młodą, acz poszukującą publiczność, z drugiej opierając muzykę na tradycyjnych i własnych riddimach soundsystemy, są dla fanów jamajskich rytmów przeniesieniem muzyki, którą kochają w rzeczywistość XXI wieku. Ale to nie tylko soundsystemy zdobywają sobie coraz większą popularność. Także reggaeowe kapele, na scenie używające własnego instrumentarium przeżywają ostatnio renesans, czego dowodem popularność choćby Indios Bravos czy Habakuka, którego zeszłoroczna trasa koncertowa po Polsce przyciągnęła ponad 10 tys. fanów w całej Polsce. Żadna inna trasa zespołu, praktycznie nieobecnego w masowych mediach, nie przyciągnęła takich tłumów. Nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć o sukcesie dwóch tegorocznych tras koncertowych brytyjskiego Zion Train, które również okazały wielkimi sukcesami frekwencyjnymi i artystycznymi.

Wrocławski One Love Sound Fest będzie przeglądem, na którym będziecie mieli okazję zobaczyć najlepszych przedstawicieli polskiej sceny reggae, w wydaniach soundsystemowym i tradycyjnym. W klubie staną dwie sceny. Na jednej z nich zagrają reggae'owe zespoły, druga zarezerwowana będzie właśnie dla soundsystemów. Impreza ma być przeglądem składów z całej Polski. Na One Love wystąpią wszystkie najbardziej znane soundsystemy, na czele z Bass Medium Trinity, Kadubra i Love Sen-C Music. Nie samymi soundsystemami jednak będzie żył festiwal miłości. Na drugiej scenie wystąpią kapele grające na żywo, między innymi Vavamuffin i Wszystkie Wschody Słońca. Nie sposób nie wspomnieć także o najlepszym chyba polskim selekta - dj Feel-X-ie, który jak zwykle porazi Was najświeższym wyborem jamajskich riddimów i doskonałym scratchowaniem. Czeka Was także niespodzianka, która rozmachem dorówna z pewnością występom największych sław tego festiwalu. Możecie, więc spodziewać się szerokiego spektrum muzycznego począwszy od dubu i klasycznego reggae po dancehalle i ragga.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 10 LISTOPADA
Adres: STREFA W-Z
Plac Wolności 7 - Wrocław

 
ONE LOVE SOUND FEST 2004
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej