ONE LOVE SOUND FEST 2005 - LIONSTAGE
 

ONE LOVE SOUND FEST 2005

20 LISTOPADA 2005


Druga edycja wrocławskiego festiwalu muzyki reggae ONE LOVE SOUND FEST, zapowiada się niezwykle ekscytująco ! Na tej największej w Polsce i jednej z większych w Europie halowej imprezie reggae wystąpi absolutna czołówka polskich wykonawców reggae i dancehall oraz gwiazdy zagraniczne. 

Tegoroczna edycja festiwalu zaskakuje rozmachem, z jakim ją przygotowano. Impreza odbędzie się w wielkich halach Wytwórni Filmów Fabularnych, które słyną z doskonałej akustyki. Na dwóch scenach: koncertowej i soundsystemowej, będzie można posłuchać niemal wszystkich odmian reggae i dancehall w najświeższych i najnowocześniejszych wykonaniach. Główną ideą ONE LOVE SOUND FEST jest bowiem przełamywanie festiwalowych schematów, prezentowanie najciekawszych polskich wykonawców muzyki reggae oraz promowanie młodych zespołów. Co roku chcemy także zapraszać duże zagraniczne gwiazdy.

W tym roku największą gwiazdą festiwalu będą bez wątpienia Abassi All Stars. Publiczność może liczyć na niepowtarzalnie ciężkie brzmienia generowane przez mistrza konsolety – DJ Percha z Zion Train, którego wspomagać będzie aż trzech wokalistów oraz znakomita sekcja dęta. Równie ciekawie zapowiada się koncert niezwykle lubianej w Polsce legendarnej grupy Hypnotix. Ta czeska grupa słynąca z mistycznego, wręcz ekstatycznego brzmienia z powodzeniem łączy tradycyjne, etniczne reggae z nowoczesną elektroniką. Wielką niespodzianką wśród zagranicznych gwiazd ONE LOVE SOUND FEST może okazać się pochodzący z Węgier Irie Mafia Band. Twórczość tej formacji to wybuchowa mieszanka tradycyjnych, jamajskich brzmień, hip hopu, dancehallu, acid jazzu i roots reggae. Polskich barw będą bronić m.in. niezwykle popularni w naszym kraju królowie pozytywnych dźwięków ze Szczecina – czyli Piotr Banach i Gutek z zespołem Indios Bravos oraz swobodnie przekraczający granice gatunku, mieszający dub, słowiańskie etno i ultranowoczesne, klubowe dźwięki muzycy ze Wszystkich Wschodów Słońca. Wielkim wydarzeniem dla wrocławskiej publiczności będzie z pewnością pierwszy od czasu reaktywacji w rodzinnym mieście koncert legendarnego zespołu roots reggae – Stage Of Unity. Z Wrocławia pochodzi także świetna formacja Natural Dread Killaz – młoda nadzieja polskiego reggae i dancehall, która swoim wydanym niedawno debiutanckim albumem potwierdziła wielkie aspiracje. Na scenie soundsystemowej natomiast dojdzie do wielkiej konfrontacji niemieckich gwiazd z Germaican Scout z polskimi soundsystemami, którym przewodzić będą zwycięzcy tegorocznego, poznańskiego Sound Clashu – Love Sen-C Music z Lublina. Wspomagać ich będą śląscy wymiatacze z East West Rockers, Jah Free & JVSS, Yasman i jego kubański przyjaciel Tony Junior, energetyczni warszawiacy z Tisztelet Sound System oraz doświadczony i dynamiczny skład Singledread Sound System. Świetnie zapowiada się także występ litewskiego Soul Star Sound System. Każdy koncert będzie swoistym świętem – niemal wszyscy zaproszeni wykonawcy przygotowali specjalne niespodzianki dla publiczności.

Organizatorzy zadbali także o liczne wydarzenia okołokoncertowe. Dlatego warto przybyć wcześniej do Wytwórni Filmów Fabularnych, by wziąć udział w licznych warsztatach, wykładach i projekcjach filmowych. Fascynująco zapowiada się m.in. seminarium na temat kultury rastafarian, które poprowadzi dr filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego – Radosław Łazarz. Będzie można także obejrzeć projekcje niezapomnianych koncertów takich gwiazd, jak Seeed czy Steel Pulse. Na zgłodniałych fanów czekać będzie specjalna, wegetariańska kuchnia, zapewniająca tanie i smaczne posiłki. Całość odbędzie się pod hasłem miłości i tylko miłości. ONE LOVE SOUND FEST rozgrzeje serca i nie pozwoli spokojnie usiedzieć w ten niezwykły, listopadowy wieczór. Na tej imprezie nie będzie się można nudzić nawet przez chwilę !

 
 

Informacje o koncercie


Data: 10 LISTOPADA 2005
Adres: WYTWÓRNIA FILMÓW FABULARNYCH
ul. Wystawowa 1 - Wrocław