PAROV STELAR BAND W KLUBIE ETER - LIONSTAGE
 

PAROV STELAR BAND W KLUBIE ETER

23 MAJA 2012


Ogłaszamy kolejnego headlinera wiosennej edycji cyklu City Sounds! Jest nim długo wyczekiwany Parov Stelar Band! Do Polski zespół przyjedzie promować swój najnowszy album zatytułowany “The Princess”. 

Parov Stelar to austriacki producent i muzyk Marcus Füreder. Uwagę świata przyciągnął świetnym debiutanckim albumem „Rough Cuts” (2004). Jego muzyka jest doskonałym przykładem kontynuacji trip-hopu, dziś ewoluującego w stronę lounge i downtempo, pełnego ciepłych, stylowych elektronicznych brzmień. Muzyka Parova w znacznej mierze opiera się jednak na naturalnych brzmieniach m.in. trąbki, kontrabasu czy fortepianu. Artysta ma na swoim koncie trzy solowe albumy oraz wspólny projekt z The Wolf Mayer Orchestra. Jego nagrania znane są z takich kompilacji jak „Hotel Costes”, „Many Ray” czy „Stress Free”, a Polsce chociażby ze składanek z cyklu „Pinacolada”.

Poprzednie koncerty zespołu w Polsce pokazały jak olbrzymi potencjał drzemie w ich chwytliwych, a przy tym wyrafinowanych utworach i jak doskonale sprawdzają się one w wersji koncertowej. Seria koncertów w Polsce będzie okazją do promocji nowego wydawnictwa płytowego zespołu – „The Princess” – którego premiera zapowiadana jest na 19 kwietnia.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 23 maja 2012
Adres: Klub Eter
ul. Kazimierza Wielkiego 19 - Wrocław