PATRICIA BARBER zaśpiewa we Wrocławiu!

 
Bezkompromisowe podejście do muzyki

PATRICIA BARBER

5 Listopada 2023



Ethno Jazz Festival ma zaszczyt zaprosić na koncert światowej sławy amerykańskiej wokalistki i pianistki - Patricii Barber. Pierwsza dama chicagowskiej sceny jazzowej wystąpi 5 listopada w Synagodze pod Białym Bocianem, promując swoją najnowszą płytę pt. "Clique". Patricia Barber pochodzi z muzycznej rodziny, jej ojciec - Floyd "Shim" Barber, był saksofonistą w słynnej orkiestrze Glenna Millera, a jej matka śpiewała bluesa.



 

Bezkompromisowe podejście do muzyki, niezbadane połacie kreatywności, niechęć do bycia zaszufladkowaną i klasyfikowaną - to cechy, które podkreślają rolę Barber jako jazzowej innowatorki. Przez 30 lat swojej kariery wydała wiele albumów, z czego 3 sprzedały się w ponad 100 000 egzemplarzy. Występowała w największych salach koncertowych oraz na światowych festiwalach. Kiedy nie jest w trasie - organizuje słynny, poniedziałkowy koncert w legendarnym klubie Green Mill Jazz Club w Chicago.

Najnowsza płyta "Clique", wydana w 2021 roku, to niezwykły projekt, w którym towarzyszył Barber jej niezawodny zespół - Patrick Mulcahy na basie akustycznym, Neal Alger na gitarze akustycznej, Jim Gailloreto na saksofonie tenorowym i Jon Deitemyer na perkusji.

Koncerty Patricii Barber cechuje nastrojowy śpiew, niski ton głosu, melancholijność, liryczność i prostota w aranżacji większości kompozycji.

Podczas wrocławskiego występu będziemy mieli przyjemność usłyszeć nie tylko najnowsze utwory, ale również te znane z poprzednich krążków artystki.

 
 

Informacje o koncercie

Data: 5.11.2023
Godzina: 19:00
Adres: Synagoga Pod Białym Bocianem
ul. Włodkowica 7, Wrocław

 
 
 

Do koncertu pozostało

 
PATRICIA BARBER ZAŚPIEWA WE WROCŁAWIU!
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej