PAULA & KAROL W STARYM KLASZTORZE - LIONSTAGE
 

PAULA & KAROL W STARYM KLASZTORZE

25 PAŹDZIERNIKA 2014


City Sounds z przyjemnością zaprasza na koncert promujący najnowsze wydawnictwo pionierów polskiego indie popu. Paula & Karol zagrają 25 października w klimatycznych wnętrzach klubu muzycznego Stary Klasztor przy ul.Purkyniego 1. 

Paula & Karol wdarli się przebojem na polską scenę folk popu przed pięcioma laty, z marszu zyskując miano pary dziwaków – śpiewali po angielsku, grali na instrumentach, którymi nie posługiwali się (bynajmniej) z wirtuozerią, dawali koncerty w ogródkach i na chodnikach – i szybko stali się pionierami rozrastającej się w Polsce sceny indie popowej.

Paula, pół - Polka, pół - Kanadyjka pracująco naukowo jako socjolożka, i Karol – muzyk z Warszawy – poznali się i nim się zorientowali, już tworzyli muzykę; wpierw jako duet, potem z grupą zaprzyjaźnionych muzyków. Zespół ów, w skład którego wchodzą obecnie Christoph Graf Von Thun Und Hohenstein (instrumenty klawiszowe), Staszek Wróbel (perkusja), Krzysiek Pożarowski (gitara basowa) i Szymon Najder (gitara elektryczna), pomógł Pauli i Karolowi wykonać krok pomiędzy romantycznym folkiem a pop rockiem, nadając ich muzyce głębsze i bogatsze brzmienie. W minionych latach Paula i Karol koncertowali w Polsce –trasa koncertowa z polską gwiazdą popu Brodką – w Holandii (festiwal Eurosonic), na Ukrainie, we Francji, w Wielkiej Brytanii (trasa koncertowa i występ na festiwalu The Great Escape), w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie (na SXSW i Canadian Music Week). Regularnie występują też w Niemczech (w tym na festiwalu Reeperbahn), gdzie mieszka obecnie Paula. Czy coś zmieniło się przez wiele lat wspólnego grania?

Oddajmy głos Pauli i Karolowi: Razem piszemy muzykę, rozmawiamy o życiu, staramy się, aby nasze piosenki były jak najbardziej osobiste. Od kilku lat gramy i koncertujemy z tą samą grupą ludzi, którzy stali się dla nas bliskimi przyjaciółmi. Bardzo silnie wpływają na to, co robimy i w jaki sposób postrzegamy muzykę.

Po krótkiej przerwie, zespół szykuje się do wydania trzeciego studyjnego albumu noszącego tytuł Heartwash. Nowe piosenki zarejestrowano w Warszawie pod okiem sławnego (nominacja do nagrody Grammy) waszyngtońskiego producenta Ryana Hadlocka, a konieczne do tego fundusze zgromadzono dzięki finansowaniu społecznościowemu (kampania crowdfundingowa przeprowadzona na stronie Polakpotrafi.pl). Nowy materiał przesiąknięty jest radosną, nierzadko psychodeliczną energią charakterystyczną dla występów na żywo Pauli i Karola, a jednocześnie można w nim odnaleźć ślady pozostawione przez członków zespołu, którzy dołączyli do niego niedawno. Autorzy piosenek nie odeszli jednakże od popowej stylistyki, zapełniając album utworami, w których śpiewają o uczciwości, miłości, stracie i trudach. Tytułowy Heartwash to słowo wymyślone przez muzyków i oznaczające „proces zmywania z siebie negatywnych doświadczeń, które przeszkadzają nam w wykonaniu kolejnego kroku, w pójściu naprzód”.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 25 października 2014
Godzina: 20.00
Adres: Stary Klasztor
ul. Purkyniego 1 - Wrocław

 
PAULA & KAROL W STARYM KLASZTORZE
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej