PROPHETS OF RAGE NA POL'AND'ROCK FESTIVAL - LIONSTAGE
 

PROPHETS OF RAGE NA 25. POL'AND'ROCK FESTIVAL

2 SIERPNIA 2019


Amerykańska supergrupa Prophets Of Rage kolejną gwiazdą tegorocznego Pol'and'Rock Festival! Określani mianem rockowo-rapowej supergrupy, Prophets of Rage to kapela, którą tworzą muzycy doskonale znani fanom muzyki ze swoich osiągnięć w innych, bardzo popularnych zespołach. W skład uformowanej w 2016 roku kapeli wchodzą: trzej członkowie Rage Against the Machine i Audioslave (basista Tim Commerford, gitarzysta Tom Morello, perkusista Brad Wilk), dwóch członków Public Enemy (DJ Lord i rapper Chuck D), oraz rapper B-Real ze zespołu Cypress Hill. 

Doskonali muzycy tworzący Prophets of Rage reprezentują dwa, zdawałoby się sprzeczne ze sobą, gatunki muzyki — rap i rock. Jednakże członkowie kapeli udowadniają, że przemyślana mikstura hip-hopowych beatów, rapowych zwrotek, popisów DJ-skich z charakterystycznymi dla muzyki rockowej potężnymi dźwiękami gitar i rytmem perkusji owocuje powstaniem muzyki niepodobnej do niczego, co znaliśmy dotychczas. W nieoczekiwany sposób aranżują znane przeboje, zremiksowane utwory zyskują zupełnie nowe, muzyczne tło, a muzycy bawią się konwencjami gatunku, łącząc ze sobą mocne, rockowe uderzenie z hip-hopową siłą przekazu.

Nazwa kapeli, którą na język polski można przetłumaczyć jako Prorocy Gniewu, wywodzi się z płyty Public Enemy pod tytułem “It Takes A Nation Of Millions To Hold Us Back”. Prophets of Rage to kapela zaangażowana społecznie, której kariera zrodziła się z protestu, a ich pierwszym wspólnym występem stał się koncert zaaranżowany w ramach opozycji do wydarzeń związanym ze zjazdem Partii Republikańskiej Stanów Zjednoczonych w 2016 roku. W tym samym roku ukazał się debiutancki singiel formacji, zatytułowany “Prophets of Rage”. Kapela występowała w USA w ramach trasy koncertowej Make America Rage Again (nazwa trasy to ironiczne odwołanie do hasła wyborczego Donalda Trumpa: „make America great again”) w 2016 roku. Co ciekawe, set lista z koncertów z tej trasy to mieszanka doskonale rozpoznawalnych hitów, z których znane są kapele, do których należą członkowie Prophets of Rage i nowych, oryginalnych kawałków napisanych na potrzeby wydanego w 2017 debiutanckiego albumu zespołu. Część środków z zakupu biletów na koncerty artyści zdecydowali przeznaczyć na wsparcie organizacji walczących z głodem i bezdomnością w Stanach Zjednoczonych. W 2018 roku muzycy wydali kolejny singiel „Heart Afire”.

Muzycy twierdzą, że inspiracją do tworzenia muzyki powinno stać się zaangażowanie w ważne sprawy dotyczące życia społecznego, a nie tylko chęć odniesienia komercyjnego i medialnego sukcesu. Prophets of Rage używają muzyki, by manifestować swoje poglądy oraz obnażać i nazywać wady systemu, który rządzi współczesnym światem.

Jesteśmy elitarną jednostką do zadań specjalnych, złożoną z muzyków-rewolucjonistów, którzy są zdeterminowani, by stanąć twarzą w twarz z górami ściemy tworzonymi podczas wyborów w USA. Stawimy kłamcom czoła przy pomocy płonących wzmacniaczy.
Tom Morello, gitarzysta Prophets of Rage

Teksty kapeli, niezwykle istotne zwłaszcza w dzisiejszych czasach dotkliwego kryzysu wartości i zagrożenia podstawowych wolności i praw człowieka, nawołują do buntu przeciw utartym normom i niesprawiedliwościom, do podjęcia stanowiska wobec tematów takich jak nietolerancja, nierówności społeczne czy dyskryminacja. Należy nie tylko dać się porwać dynamicznym brzmieniom tworzonym przez szóstkę wybitnych muzyków, ale też pozwolić im zainspirować się do podjęcia ważnych osobistych decyzji i działań.

Prophets of Rage to formacja, która znakomicie nawiązuje kontakt z fanami, a ich występy to żywy dialog z publicznością, która nie tylko szaleje w pogo pod sceną, ale też ma okazję do tego, by wziąć udział w swoistej muzycznej manifestacji i proteście w imię sprawiedliwości, uczciwości i wolności.

 

Informacje o koncercie


Data: 2 sierpnia 2019
Godzina: 20:50
Adres: Pol'and'Rock Festival
Kostrzyn nad Odrą

 
PROPHETS OF RAGE NA 25. POL’AND’ROCK FESTIVAL
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej