RAGING FYAH & THE WHIFF W KLUBIE FIRLEJ - LIONSTAGE
 

RAGING FYAH & THE WHIFF W KLUBIE FIRLEJ

17 KWIETNIA 2013


Zapraszamy na koncert zespołu Raging Fyah. Młoda jamajska grupa już podbila serca publiczności na całym świecie - wbrew ogólnym nurtom, wracając do tradycji grania roots reggae. Jako suport zaprezentuje się grupa THE WHIFF, która dała rewelacyjny koncert podczas wrocławskiego finału WOŚP. 

RAGING FYAH

Raging Fyah jest jedną z najbardziej utalentowanych i najbardziej dynamicznie rozwijających się grup jakie kiedykolwiek pojawiły się jamajskiej scenie muzycznej. Zespół powstał w 2006 roku i tworzy go sześciu wspaniałych muzyków: Anthony Watson, Courtland White, Demar Gayle, Delroy Hamilton, Kumar Bent i Mahlon Moving, którzy postanowili na nowo rozpalić płomień pozytywnego przesłania w przemyśle muzycznym. Chociaż ich uniwersalność pozwala im grać wszystkie gatunki muzyki, to większość ich piosenek - inspirowanych pasją tworzenia i doświadczeniami życiowymi - to po prostu roots rock reggae. Piszą własne piosenki oraz teksty, w których każde słowo dotyka duszy słuchacza, podnosząc go na duchu i motywując do pozytywnego działania ludzi ze wszystkich środowisk społeczno-ekonomicznych i kulturowych.

Ich melodyjne granie i harmonie wokalne są bardzo często porównywane do legendarnych artystów takich jak Bob Marley, Peter Tosh czy Third World. Zespół posiada także własną wytwórnię, Raging Fyah Productions, po szyldem której wydali swój debiutancki singiel „Peace Reigns”, a następnie „Fight”, jak również „H20 Riddim”, na którym swoje utwory nagrało kilku popularnych artystów reggae i dancehall. Zespół stara się zmieniać świat, każdą nutą, każdą piosenką, rozpalając światło nadziei w miejscach ciemności, burząc bariery pomiędzy ludźmi.

Na swoim koncie mają jeden rewelacyjnie przyjęty album „Judgement Day” oraz dziesiątki zagranych koncertów na takich festiwalach jak: Rototom Sunsplash, Summerjam, Garrance Reggae Festival czy Reggae Sun Ska Festival.

THE WHIFF

The Whiff oznacza powiew, powiew świeżości. Jest nim nasza muzyka ona rozkwita i otwiera pąki. Różnobarwna, delikatna, wyrazista i jak trzeba z pazurem. Zespół powstał z czystej pasji tworzenia i zamiłowania do muzyki reggae, a w szczególności modern roots. Ich twórczość to dużo emocji, pięknych melodii i energii co w połączeniu ze świeżym spojrzeniem sprawia, że zarówno miłośnicy korzennych brzmień jak i tych nowocześniejszych będą usatysfakcjonowani. Grupę tworzą muzycy związani poprzednio z takimi zespołami jak: Riddimz Team oraz Zebra.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 17 kwietnia 2013
Godzina: 20:00
Adres: ODA Firlej
ul. Grabiszyńska 56 - Wrocław

 
RAGING FYAH & THE WHIFF W ODA FIRLEJ
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej