REGGULATOR 2013 - FESTIWAL REGGAE - LIONSTAGE
 

REGGULATOR 2013 W LUBIĘCINIE

29 CZERWCA 2013

Już po raz 8 w Lubięcinie w województwie lubuskim odbędzie się coroczne święto muzyki reggae - Reggulator. Tradycyjnie na kompleksie boisk sportowych zobaczyć będzie można artystów reprezentujących takie odmiany muzyki jak reggae, ska czy dancehall. 

Wśród zespołów, które w tym roku potwierdziły swój udział w imprezie znajdziemy takie składy jak m.in. roots reggae’owa Jafia Namuel, eklektyczny skład Mixtura czy energetyczny zespoł Konopians. Ponadto na festiwalu pojawi się Foliba, grupa, która przybliża słuchaczom muzykę afrykańską. Na imprezie nie zabraknie również Zgasa - jedynego dwukrotnego Mistrza Polski w beatboxie. Reggulator tradycyjnie będzie odbywał się pod koniec czerwca - dlatego już dzisiaj warto zapisać datę 29 czerwca w swoim kalendarzu.

Informacja o zespołach:

Jafia Namuel

To bez wątpienia najlepszy zespół roots reggae w Polsce. Twórcy przeboju „Pozytywne Myślenie”, który stał się ogólnopolskim hymnem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Grupa powstała w 1994 roku, a już dwa lata później ukazał się ich album „Roots & Culture”, który z miejsca zyskał sobie rzesze fanów. Zespół koncertował nie tylko w Polsce, ale i za granicą, gdzie bardzo często gromadzili komplet widzów. Na swoim koncie mają 2 albumy studyjne: „Roots & Cultre” (1996)i „In Time” (2009) oraz album koncertowy „One Love Train” (2012).

Mixtura

Mixtura to nowy skład muzyków znanych z różnych rockowych, reggae'owych i hip-hopowych projektów, m.in. formacji EastWest Rockers, Jamal, Ras Luta, Ocean, Managga i Contra. Twórczość Mixtury to nieprzewidywalne połączenie elektroniki, elementów hip-hopu, dubstepu, rocka i jamajskich brzmień. Na swoim koncie mają świetnie przyjęty album „Duch w Maszynie”, który ukazał się jesienią 2012 roku.

Konopians

Ich muzyka to połączenie ska, early reggae i rocksteady, ale nie brakuje jej też rockowego feelingu. Grają od 1996 roku i do tej pory wystąpili na najważniejszych imprezach muzycznych w kraju jak m.in. Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festival czy Afryka Festival w Toruniu, oraz szereg imprez za granicą m.in. na Ukrainie, Słowacji oraz Niemczech.

Foliba

To brzeska grupa, ktora zrodziła się z pasji do bębnów i kultury afrykańskiej w 2005. Muzyka, którą wykonują oparta jest na tradycyjnych rytmach pochodzących z Zachodniej Afryki, granej na takich instrumentach jak: djembe, dundun, balafon czy shekere. Zespół poza koncertowaniem prowadzi również warsztaty.

Zgas

Jedyny dwukrotny mistrz Polski w beatboxie. Ma unikalny styl, naśladuje różnorodne dźwięki, instrumenty muzyczne, wokalne skrecze, motyw bomby, potrafi stworzyć trzy ścieżki ustami jednocześnie, świetnie wykonuje covery znanych przebojów. W kwietniu 2011 roku ukazała się pierwszy solowy album Zgasa „Human Beatbox”, który jest jedny z pierwszych „umiejętnościowych” krążków na świecie.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 29 czerwca 2013
Godzina: 15:00
Adres: KOMPLEKS BOISK SPORTOWYCH
LUBIĘCIN