REGGULATOR 2014 - LUBIĘCIN KOŁO NOWEJ SOLI - LIONSTAGE
 

REGGULATOR 2014 W LUBIĘCINIE

28 CZERWCA 2014


28 czerwca w Lubięcinie kolejna, dziewiąta już odsłona Reggulatora. W tym roku na scenie pojawią się reprezentanci niemal każdej odmiany muzyki z Jamajki! 

Będzie radośnie, wzruszająco, a chwilami nawet refleksyjnie i z pewnością w dobrym rytmie. 28 czerwca w Lubięcinie kolejna, dziewiąta już odsłona Reggulatora. W tym roku na scenie pojawią się reprezentanci niemal każdej odmiany muzyki z jamajki - Mixtura to dancehall, elektronika i rock, Talib to hip-hop, dancehall i roots reggae. Klasyka gatunku to Roots Rockets, a duby z trzema żywymi trąbkami to Positive Thursday. Całość poprowadzi Zgas - jedyny dwukrotny Mistrz Polski w beatboxie.

Impreza tradycyjnie odbędzie się na kompleksie boisk sportowych położonych w pobliżu Jeziora Kochanowskiego. Wielkie święto muzyki reggae w Lubięcinie koło Nowej Soli 28 czerwca , zaczynamy o 19stej.

Mixtura

Mixtura to skład muzyków znanych z różnych rockowych, reggae'owych i hip-hopowych projektów, m.in. formacji EastWest Rockers, Jamal, Ras Luta, Ocean, Managga i Contra. Twórczość Mixtury to nieprzewidywalne połączenie elektroniki, elementów hip-hopu, dubstepu, rocka i jamajskich brzmień. Na swoim koncie mają świetnie przyjęty album „Duch w Maszynie”, który ukazał się jesienią 2012 roku.

Roots Rockets

Roots Rockets to formacja, która powstała jesienią 2010 roku w Andrychowie, założona została z inicjatywy wokalisty Beniamina Sobaniec, początkowo pod nazwą Tybet. Przez burzliwe pierwsze dwa lata działalności skład zespołu zmieniał się. Dopiero w kwietniu 2012 roku skład się ustabilizował i kończył prace nad debiutancką płytą. Obecnie Roots Rockets to uznany zespół, który koncertuje w całym kraju.

Tallib & D'Roots Brothers

TaLLib występując jako solista towarzyszy mu jego młodszy brat Sztoss – Tallib zagrał ponad 100 koncertów w całej Polsce. Twórczość lubelskiego artysty docenili już internauci – utwory zamieszczone w serwisie YouTube zanotowały ponad 3,0 miliona wyświetleń. W kwietniu 2011 roku wydał swój debiutancki album "Prosto z Serca". Na scenie towarzyszy mu zespół D'Roots Brothers.

Positive Thursdays in DUB

Positive Thursdays in DUB to projekt muzyczny, który powstał pod koniec 2011 roku z audycji Pozytywne Czwartki. Obecnie tworzony jest przez dziennikarza muzycznego i DJ'a Rafała Konerta, trębacza Sebastiana Pacheckiego oraz puzonistę Tomka Kasiukiewicza. Ich występy to swoista lekcja historii jamajskiej muzyki. Podczas setów grupy usłyszeć można zarówno utwory ze złotej ery reggae jak również nowe produkcje dubowych wyjadaczy, a wszystko to przy akompaniamencie żywych instrumentów w postaci trąbki i puzonu, które w połączeniu ze specjalnie wyselekcjonowanymi samplami idealnie wypełniają dubowe przestrzenie.

Zgas

Jedyny dwukrotny mistrz Polski w beatboxie. Ma unikalny styl, naśladuje różnorodne dźwięki, instrumenty muzyczne, wokalne skrecze, motyw bomby, potrafi stworzyć trzy ścieżki ustami jednocześnie, świetnie wykonuje covery znanych przebojów. W kwietniu 2011 roku ukazała się pierwszy solowy album Zgasa „Human Beatbox”, który jest jedny z pierwszych „umiejętnościowych” krążków na świecie.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 28 czerwca 2014
Godzina: 19:00
Adres: Lubięcin

 
REGGULATOR 2014 W LUBIĘCINIE
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej