SABATON NA FESTIWALU WROCK FOR FREEDOM - LIONSTAGE
 

SABATON NA FESTIWALU WROCK FOR FREEDOM

29 SIERPNIA 2016


Najpopularniejsi w Polsce Szwedzi - uwielbiany przez polską publiczność zespół SABATON, będzie gwiazdą festiwalu wROCK for Freedom 2016 organizowanego w legendarnej Zajezdni Autobusowej przy ul. Grabiszyńskiej, w miejscu, gdzie w sierpniu 1980 roku rodziła się wrocławska „Solidarność”. 

Festiwal odbywa się w XXXVI rocznicę powstania NSZZ „Solidarność” i uświetni otwarcie Centrum Historii Zajezdnia powstającego w tym historycznym miejscu.

Zapraszamy do Wrocławia 29 sierpnia, w jeden z ostatnich wakacyjnych dni.

Obok Sabatona wystąpią polscy wokonawcy, o których poinformujemy wkrótce.

Sprzedaż biletów ruszy 25 lutego - bilety dostępne będą w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce.

SABATON (Szwecja) heavy metal, power metal

Najfajniejsi nauczyciele historii wśród muzyków ponownie poprowadzą w naszym kraju lekcję, na której z całą pewnością nie zabraknie polskich wątków. Obecność obowiązkowa! Miłość zespołu Sabaton do polskich fanów jest wielka i odwzajemniona. Pięknym jej przejawem było DVD Szwedów zrealizowane przez ponad półmilionową widownią na Przystanku Woodstock. Ale każdy ich przyjazd do Polski, nawet na klubowy koncert, jest wydarzeniem szczególnym. Jeden z powodów to rzecz jasna polskie wątki w twórczości kapeli z Falun. Utwór „40:1” opisujący bitwę pod Wizną przeszedł już wśród polskich fanów do legendy, podobnie jak kompozycja „Uprising” opowiadająca o Powstaniu Warszawskim.

Kolejna już wizyta szwedzkiej kapeli w Polsce poświęcona będzie promocji znakomitego krążka "Heroes". Znalazła się na nim kolejna w dorobku Sabatona piosenka dotycząca historii Polski, poświęcona rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu "Inmate 4859".

Z pewnością zabrzmi podczas koncertu, obok innych znakomitych kawałków tej znamienitej heavymetalowej załogi.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 29 sierpnia 2016
Godzina: 17.00
Adres: Centrum Historii Zajezdnia
ul. Grabiszyńska 184 - Wrocław

 
SABATON NA FESTIWALU WROCK FOR FREEDOM
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Czytaj więcej