SALIF KEITA NA WROCLOVE FEST 2015 - LIONSTAGE
 

SALIF KEITA NA WROCLOVE FEST 2015

17 CZERWCA 2015


Salif Keita, gwiazda afro-pop światowego formatu otworzy tegoroczny WrocLove Fest odbywający się
w ramach obchodów Święta Wrocławia. Światowa gwiazda world music wystąpi na jedynym koncercie
w Polsce, 17 czerwca w Synagodze Pod Białym Bocianem, dobrze znanej miłośnikom etnicznych klimatów.



 

Jego muzyczne inspiracje sięgają rocka, bluesa, jazzu, funky, tradycyjnej muzyki zachodnioafrykańskiej, a wszystko to wyrażone poprzez niezwykle umiejętne połączenie tradycyjnego instrumentarium ze współczesnym elektronicznym brzmieniem. Koncerty Salifa Keity to prawdziwa feeria cudownych dźwięków, energetyzujących tanecznych rytmów i barw prosto z samego serca afrykańskiego kontynentu. Jego biografia jest równie fascynująca i niesamowita jak muzyka, którą tworzy.

Salif Keita przeszedł długą drogę aby spełnić swoje marzenia o byciu muzykiem. Jako albinos wywodzący się z zachodnio-afrykańskiej kultury Mandinka, borykał się z nieustającym potępieniem i wykluczeniem. W 1967 porzucił dotychczasowe życie aby zająć się karierą muzyka. Po kilku latach grywania w klubach dołączył do Les Ambassadeurs, jednego z najważniejszych zespołów zachodniej Afryki. Salif Keita przez wiele lat był jednym z czołowych reprezentantów 'Golden voice of Africa', jednocześnie stał się muzyczną inspiracją dla kolejnych afrykańskich pokoleń. Przez całe swoje muzyczne życie stara się przekazać pokój światu. Salif swój charakterystyczny głos łączy z elementami rocka, funku i jazzu, a także z tradycyjnymi dźwiękami płynącymi z dzikich zakątków zachodniej części Afryki.

The Acoustic Tour jest odzwierciedleniem całej kariery muzycznej Salifa Keita. Jest zbiorem klasyki z jego imponującego repertuaru. Po kilku latach spędzonych na odkrywaniu nowych stylów muzycznych i mieszania jego muzyki z elektroniką, wraca dzisiaj do bardziej intymnej i akustycznej formuły. Powracając do korzeni oferuje rewelacyjną retrospektywę w całej jego karierze.

W towarzystwie czterech muzyków (gitara, kora, n'goni i instrumenty perkusyjne) Salif Keita prezentuje intymne wydarzenie i wciąga widza do samego serca nowoczesnej duszy Mandinka.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 17 czerwca 2015
Godzina: 20.00
Adres: Synagoga Pod Białym Bocianem
ul. Włodkowica 7 - Wrocław