SHANTEL & BUKOVINA CLUB ORKESTAR - LIONSTAGE
 

SHANTEL & BUKOVINA CLUB ORKESTAR

3 SIERPNIA 2012


Shantel – muzyczny kosmopolita, międzykulturowy poszukiwacz i twórca międzygatunkowych brzmień, autor przeboju „Disko Partizani”, wystąpi podczas tegorocznego Przystanku Woodstock. Artysta wraz ze swoją Bucovina Club Orkestar zagra koncert 3 sierpnia na Głównej Scenie w Kostrzyniu nad Odrą. 

Shantel to wyjątkowy twórca, który w ciągu kilku ostatnich lat stał się jednym z najlepszych towarów eksportowych Niemiec, nagradzany międzynarodowymi wyróżnieniami za swoje płyty, na których łączy tradycyjne bałkańskie brzmienia z klezmerskim feelingiem. Jego hity „Bucovina”, „Disko Partizani” „Disko Boy” czy „Citizen of Planet Paprika” uczyniły go sławnym nie tylko w rodzimych Niemczech, ale także w całej Europie, wliczając w to Turcję, gdzie został ikoną tamtejszej pop kultury.

Wizja Shantela jest prosta – stworzenie paneuropejskiej muzyki, która będzie miała potencjał na całym świecie. Wszystko wydaje się być na dobrej drodze, bo Shantel regularnie odwiedza m.in. Grecję, Włochy, Francję, Anglię, Turcję oraz kraje byłej Jugosławii. Zagrał już na tak poważanych festiwalach jak Montreux Jazz Festival w Szwajcarii, Roskilde w Danii, Chiemsee Reggae Summer w Niemczech, Dockville Festival w Anglii, Sziget na Węgrzech, Couleur Cafe w Belgii, Cosmopolitan w Grecjii czy Francofollies w La Rochelle.

Shantel to kosmopolita, poszukiwacz brzmień, zawsze otwarty na nowe doświadczenia i emocje, które może dołożyć do swojego muzycznego miksu. Od samego początku odrzucał wielkie media i błysk fleszów, skupiając się na muzyce, która rozprzestrzeniła się w internecie osiągając kilkumilionowe odtworzenia na YouTube. W tym roku Shantel wyda swój kolejny album „Anarchy & Romance” i wystąpi m.in. na tegorocznym Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą, gdzie przyjedzie na zaproszenie LIONSTAGE oraz Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

 
 

Informacje o koncercie


Data: 3 sierpnia 2012
Adres: Przystanek Woodstock - Kostrzyn nad Odrą